Набув чинності закон про відшкодування коштів ошуканим вкладникам

ЕкономікаЮлія Поліковська, 19 листопада 20162950
Набув чинності закон про відшкодування коштів ошуканим вкладникам
14 тисяч ошуканих вкладників банку «Михайлівський» зможуть отримати компенсації

У суботу, 19 листопада, набув чинності закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо відшкодування фізичним особам через систему гарантування вкладів фізичних осіб шкоди, завданої зловживаннями у сфері банківських та інших фінансових послуг» №1736-VIII, який, зокрема, дозволить повернути кошти ошуканим вкладникам банку «Михайлівський».

Верховна Рада ухвалила даний закон 15 листопада, 16 листопада його підписав президент.

Законом пропонується прирівняти до вкладу кошти, залучені від населення в якості позики або вкладу до небанківської фінансової установи через повірений за відповідним договором банк.

Гарантуватися до відшкодування будуть кошти в тому випадку, якщо на день набрання чинності цього закону повірений банк був визнаний неплатоспроможним.

Крім того, законом передбачено доручити Фонду гарантування ретельно вивчити документи відносно кожної фізособи, яка прирівняна до вкладника, і не пізніше 20 робочих днів з дня набрання чинності цього закону почати виплату відшкодування коштів.

Фонд гарантування вкладів наділяється правом представляти вимоги до небанківських фінустанов, які залучали кошти від населення.

Засоби, що стягуються з таких небанківських фінустанов, будуть включатися в ліквідаційну масу відповідного банку.

Нагадаємо, вкладники банку «Михайлівський» неодноразово виходили на мітинги, з вимогою повернути їм гроші.

За інформацією представника президента України у Верховній Раді Артура Герасимова, від афери у банку «Михайлівський» постраждали 14 тис. вкладників на загальну суму близько 1,5 млрд грн. Вони зможуть отримати компенсації у розмірі до 200 тис. грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук