Верховна Рада прийняла закон про повернення коштів ошуканим вкладникам

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 15 листопада 20166441
Верховна Рада прийняла закон про повернення коштів ошуканим вкладникам

Верховна Рада у вівторок, 15 листопада, прийняла в цілому законопроект, який сприятиме захисту прав фізичних осіб, які були ошукані за посередництвом банків, у тому числі фізосіб – клієнтів ПАТ «Банк Михайлівський».

За законопроект, автором якого виступив президент Петро Порошенко, проголосувало 285 народних депутатів, повідомила «Українська правда».

Згідно із пояснювальною запискою, законом пропонується прирівняти до вкладу кошти, залучені від населення як позика або вклад до небанківської фінансової установи через повірений за відповідним договором банк. Гарантуватися до відшкодування будуть кошти в тому випадку, якщо на день набрання чинності цього закону повірений банк був визнаний неплатоспроможним.

Крім того, законопроектом також передбачається доручити Фонду гарантування вкладів ретельно вивчити документи кожної фізичної особи, яка прирівняна до вкладника, і не пізніше 20 робочих днів з дня набрання чинності цим законом почати виплату відшкодування коштів. Фонд гарантування вкладів наділяється правом представляти вимоги до небанківським фінустановам, які залучали кошти від населення. Кошти, що стягуються з таких небанківських фінустанов, будуть включатися в ліквідаційну масу відповідного банку.

Законопроектом пропонується встановити для фінустанов заборону на залучення коштів населення з зобов’язанням щодо їх повернення, у тому числі шляхом отримання позики, в разі, якщо це прямо не передбачено законом про діяльність відповідного фінустанови.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук