Президент підписав закон про виплату компенсацій ошуканим вкладникам

На компенсації претендує 14 тис. вкладників неплатоспроможного банку «Михайлівський»

СуспільствоЮлія Поліковська, 16 листопада 20163620
Петро Порошенко підписав закон під час зустрічі з представниками ошуканих вкладників банку «Михайлівський»

Президент України Петро Порошенко у середу підписав закон про повернення коштів ошуканим вкладникам. Президент підписав цей закон під час зустрічі з представниками ошуканих вкладників банку «Михайлівський», повідомили у прес-службі глави держави.

«Був розроблений законодавчий механізм, який з одного боку дає «зелене світло» на компенсацію грошей через Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, а з іншого боку включає «червоне світло» шахраям. І більше того – навіть посилює відповідальність не лише власників та менеджменту банків, які долучилися до організації злочинної схеми, а також фінансових інституцій, які брали участь в цих схемах», – зазначив Порошенко

Закон прирівнює до вкладів кошти, залучені від населення як позика або вклад до небанківської фінансової установи через повірений за відповідним договором банк. Гарантуватися до відшкодування будуть кошти в тому випадку, якщо на день набрання чинності цього закону повірений банк був визнаний неплатоспроможним.

Крім цього, закон покликаний запобігти майбутнім аферам з коштами вкладників. У ньому прописана заборона на залучення коштів населення з зобов’язанням щодо їх повернення, у тому числі шляхом отримання позики, в разі, якщо це прямо не передбачено законом про діяльність відповідного фінустанови.

За інформацією представника президента України у Верховній Раді Артура Герасимова, від афери у банку «Михайлівський» постраждали 14 тис. вкладників на загальну суму близько 1,5 млрд грн.

Отримати компенсацію в розмірі до 200 тис. грн через Фонд гарантування вкладів вони зможуть через 20 днів з моменту набуття чинності закону.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук