«Нафтогаз» узгоджує з МВФ можливість зниження тарифів на газ у разі його здешевлення

ЕкономікаЮлія Поліковська, 11 листопада 20152440

НАК «Нафтогаз України» погоджує з Міжнародним валютним фондом питання зниження верхнього тарифу для населення в разі падіння ціни імпортного газу нижче $209 за 1 тис. куб. м. Про це заявив керівник «Нафтогазу» Андрій Коболєв, повідомив «Інтерфакс-Україна».

«Коли у нас ціна імпорту знизиться нижче $209, то в уряду виникне можливість, якщо на це буде згода МВФ, (...) ці 7,188 тис. грн за 1 тис. куб. к газу (верхній тариф для населення) можна буде опускати», – сказав він.

Коболєв пояснив, що ціна в $209 еквівалентна 5,044 тис. грн (враховуючи прогнозний курс на 2016 рік 24,1 грн/$1), що дорівнює ціні газу як товару, закладеної в поточний тариф, – 7,188 тис. грн.

«Ми вже скерували запит в МВФ. Подивимося, що вони скажуть, якщо так станеться (імпортна ціна нижче $209 за 1 тис. куб. м)», – сказав він.

Коболєв додав, що за підсумками січня буде вивчено реальне споживання газу населенням. На підставі цих показників імовірне коректування пільгових обсягів газу для населення.

«Як тільки зрозуміємо, що 1,200 тис. куб. м (пільговий обсяг газу на один сезон для одного домогосподарства) недостатньо, будемо пропонувати уряду збільшити (цей обсяг)», – зазначив він.

Нагадаємо, з 1 жовтня в Україні почали діяти зимові тарифи на газ для населення.

Як інформував ZAXID.NET, нарахування за природний газ, спожитий у жовтні побутовими споживачами, здійснено виходячи з пільгової ціни, яка діяла на норму до 200 куб. м на місяць.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук