«Нафтогаз» виграв Гаазький арбітраж проти Росії за втрачене майно внаслідок анексії Криму

Сума виграшу буде оголошена найближчим часом

ЕкономікаАндрій Стець, 1 березня 20194220
Внаслідок анексії Криму «Нафтогаз» втратив на півострові інфраструктуру для транспортування та видобутку газу та нафти

Гаазький арбітраж ухвалив позитивне рішення справі «Нафтогазу» проти Російської Федерації за втрачені внаслідок анексії Криму активи. Про це повідомляє прес-служба «Нафтогазу».

Зазначається, що сума виграшу наразі не уточнюється та буде оголошена найближчим часом. Водночас «Нафтогаз» вимагав у Росії компенсації у розмірі 5 млрд доларів плюс відсотки.

«Це дуже важлива перемога, яка дозволить притягти агресора до відповідальності через вкрадені активи. Вартість захоплення Криму для Росії буде постійно зростати завдяки діям міжнародної спільноти і України. Рішення трибуналу – важливий крок у цьому напрямі», - зазначив голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв.

Зазначимо, що внаслідок анексії Криму «Нафтогаз» втратив на півострові інфраструктуру для транспортування та видобутку газу та нафти, зокрема бурові установки на шельфі Чорного моря, компресорні та інші станції. Все це майно «влада» анексованого Криму «націоналізувала» одразу після анексії.

На початку серпня Міжнародний арбітражний суд (трибунал в Гаазі приступив до процедури розгляду позову Національної акціонерної компанії (НАК) «Нафтогаз України» проти Російської Федерації (РФ) щодо втрати своїх активів у Криму. Мова йде про компенсації вартості вишок, а також всіх активів, які втратив «Нафтогаз» на території Криму через російську окупацію, чи тих активів, до яких тимчасово немає доступу. Відповідачем за позовом є не комерційна організація, як «Газпром», а держава Росія.

Раніше російська влада направила на адресу суду лист, в якому зазначено, що інвестиційний договір між Росією і Україною «не може служити основою для арбітражного розгляду, щоб врегулювати» позов. Також там ішлося про те, що Кремль «не визнає юрисдикцію Міжнародного трибуналу в тому, що стосується врегулювання позову».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук