NASA випробовуватиме український сервіс для вимірювання тиску в астронавтів

Американське космічне агентство NASA зацікавилося розробкою компанії Planexta

Один з проектів української компанії Planexta – Planexta Care (обладнання для вимірювання артеріального тиску) був обраний для випробувань в Космічному центр імені Ліндона Джонсона NASA. Саме там готують пілотовані місії і навчають астронавтів, пише Ain.ua.

Команда Planexta працює над декількома проектами в сфері медицини та моніторингу здоров'я. Planexta Care – це програмно-апаратне рішення, над яким працює окрема команда SenceTech, і яке здатне вимірювати і стежити за коливаннями артеріального тиску, а також за варіабельністю серцевого ритму.

«Наразі точним безманжетним вимірюванням артеріального тиску займається трохи більше ніж 10 лабораторій по всьому світу. Це непросте завдання. Ми її вирішили в нашому ЕКГ-сенсорі для однієї руки. В основі лежить рівняння Моенса-Кортевега, яке показує зв'язок між пульсової хвилею і артеріальним тиском», – розповів засновник Planexta Євген Найштетік.

Planexta Care – це комплекс пристроїв, до яких належить ЕКГ-сенсор, дев’ятивісний акселерометр, барометр та інше.


Для центру Джонсона для вимірювання артеріального тиску було відібрано три проекти: Texas A & M University, Blumio і SenceTech. Проходження такого відбору для проекту означатиме, що в квітні прототип пристрою тестуватимуть у центрифузі з реальним астронавтом.

І якщо він буде працювати не менш точно, ніж штатне обладнання NASA, українська команда може очікувати на пропозиції від американського космічного агентства.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук