"Наша музика - це пошук"
Культура

"Наша музика - це пошук"

Наталка Рибка-Пархоменко про новий альбом гурту "Курбаси"

Катерина Сліпченко, 26 листопада 2014 1051 0
фото Ольга Дмитрів

Днями побачив світ альбом гурту “Курбаси” “Райце”.

Гурт "Курбаси" був заснований 2009 року усередині театру імені Леся Курбаса, коли кілька акторів почали досліджувати пісню як драматургію, з її атмосферою, сюжетом та змістом. Відчуйте, що таке експеримент зі звуковим простором, де задіяні імпровізації голосу та музичних інструментів. До складу гурту входять: Наталя Рибка-Пархоменко, Мирослава Рачинська, Марія Копитчак (вокал), Олег Онещак (акордеон, флейта, бубен), Орест Шарак (діджеріду, цимбали, кавал, перкусія, дримба),  Володя Бедзвін (віолончель).

Гурт присвятив диск воїнам батальйону "Азову". Крім того частина гурту візьму участь у проекті «4 жіночі голоси+4 контрабаси» у рамках фестивалю Jazz Bezz.

ZAXID.NET попросив Наталку Рибку-Пархоменко розповісти про альбом “Курбасів”, присвяту та роботу із піснею.

Розкажіть, будь ласка, трохи докладніше про диск.

Цей диск був записаний ще у 2010році. Одного разу до Львова завітала співачка віденської опери Зоряна Кушплер. Вона прийшла до театру Леся Курбаса на виставу, почула,як ми співаємо і сказала: “Вам терміново треба записати диск”.

А у нас на той час був готовий вже музичний матеріал і завдяки натхненню, фінансовій підтримці Зоряни Кушплер та студії звукозапису “Мелос” Богдана Стефури запис став можливим.

Пісенний матеріал, який увійшов до альбому є дуже різноманітним: там і балади, і лемкісвькі пісні, і ліричні пісні, і купальські, і колядки, і щедрівки.

Пройшло 4 роки і нам нарешті випала можливість цей диск видати, щоб цю музику почули й інші люди.

Є в Києві чоловік на імя Василь (не буду називати прізвище, бо він скромний). Я звернулася до нього з пропозицією допомогти фінансово зробити великий тираж. Він запропонував диск присвятити хлопцям з батальону “Азов”. Він знає цих людей особисто. Звичайно, ми погодилися із великим задоволенням!

Так ми почали створювати обкладинку диску. Неймовірну роботу проробив художник Богдан Поліщук та фотограф Ольга Дмитрів (на фото співачки постали у народному вбранні із приватної колекції Уляни та Людмили Ясних). Все що ви побачите створено їх талантом.

Диск має ексклюзивний дизайн, він містить також буклет з фотографіями, а також тектсами відомих особистостей (оперної співачки Зоряни Кушплер, співачки Мар’яни Садовської, режисера Володимира Кучинського, письменника Юрія Андруховича).

Частина дисків буде подарована хлопцям з батальону “Азов”. Загалом дискі будуть продаватися і частина грошей піде на благочинність: на потреби біженців, у притулок тварин в Донецьку і, звісно, на потреби військових в АТО.

Що в альбомі є найцікавішим? Чим найбільше хочеться поділитися із слухачами?

Зі слухачами ми хочемо розділити ту роботу, якою займаємося вже багато років. Адже для нас пісня є невід'ємною частиною роботи в театрі. Але Ми співаємо завжди, не тільки на виставах, а й поза межами театру! Нам дуже цікаво досліджувати пісню і розкривати її таємні змісти. Натхнення черпаємо від джерела, тобто від тих бабців, які живуть в Україні, які живуть піснею.

Наша музика - це пошук, І ми ніколи точно не знаємо, куди приведе нас та чи інша пісня. Якщо нам вдається з нею порозумітися - це велике щастя!!

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук