НАТО офіційно визнав прагнення України вступити в альянс і підвищив її статус

Україна і НАТО стали ще ближчими

Північноатлантичний альянс (НАТО) офіційно визнав прагнення України отримати повноцінне членство в альянсі і надав їй статус країни-аспіранта. Відповідні оновлення були зроблені на сайті НАТО в розділі, присвяченому розширенню організації.

«Наразі чотири країни-партнера задекларували своє прагнення (aspirations) до членства в НАТО: Боснія і Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія, а також Україна», – повідомляється в оновленій інформації розділу.

Статус країни-аспіранта означає, що країна офіційно задекларувала свій інтерес у приєднанні до альянсу і отримує запрошення приєднатися до Інтенсифікованого діалогу з НАТО з питань членства та пов’язаних з ним реформ.

При цьому раніше в НАТО відмовлялися визнавати на офіційному поставлену Україною мету приєднатися до організації, а на сайті стверджувалося, що українська влада не заявляла формального прагнення до членства. Крім того, загострення відносин з Угорщиною ще більше ускладнило отримання статусу країни-аспіранта, зазначає .

Як повідомила «Європейська правда», у п'ятницю ввечері відбулася зустріч віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе з заступницею генсека НАТО Роуз Геттемюллер. В результаті проведених переговорів альянс погодився визнати заявленим прагненням рішення Верховної Ради від 8 червня, що визначає членство в НАТО однією із стратегічних цілей розвитку країни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук