Нацбанк планує у наступному році створити кредитний реєстр

НБУ: в Україні необхідно запровадити кредитний реєстр

Національний банк України (НБУ) має намір розпочати створення кредитного реєстру ще до прийняття відповідного закону. Про це заявив в інтерв’ю FinClub директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук.

«Створити сам реєстр НБУ може і без закону, і ми як регулятор можемо зобов’язати банки наповнювати його. Але давати банкам інформацію з кредитної реєстру ми не зможемо, поки не приймуть закон», – сказав він.

За словами Ваврищука, НБУ вже в наступному році почне формування кредитного реєстру.

«Думаю, що це питання 2017 року, адже це не швидкий процес. Ми вже узгодили з банками структуру даних, які вони будуть надавати в кредитний реєстр, але технічна реалізація проекту тільки починається – необхідно розробити платформу з нуля», – зазначив Ваврищук.

Зазначено, що кредитний реєстр НБУ є аналогом приватних бюро кредитних історій (БКІ), тільки якщо БКІ роблять ставку на кредити фізосіб, то кредитний реєстр НБУ – на кредити юридичних осіб. В кредитному реєстрі банки зможуть побачити обслуговування кредиту їх позичальниками в інших банках.

Віталій Ваврищук пояснив, що НБУ не буде вимагати інформацію ретроспективно за поточними позичальникам, спочатку до реєстру будуть вносити інформацію про нові кредити.

«Реєстр буде наповнюватися поступово, починаючи з нових позичальників, оскільки це величезний новий шматок роботи для банків. Треба буде залучати нових людей, інвестувати в IT, бази даних. Але ми хочемо створити кредитний реєстр і зобов’язати банки враховувати якість обслуговування кредитів одним і тим же позичальником у різних банках», – сказав він.

Нагадаємо, НБУ у звіті про фінансову стабільність акцентував на необхідності прийняття закону про кредитний реєстр для забезпечення надійності роботи банківської системи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук