Нацбанк рекомендував прискорити реформу держбанків і прийняти закон про кредитний реєстр

Нацбанк рекомендував прискорити реформу держбанків і прийняти закон про кредитний реєстр
НБУ закликав владу пришвидшити реформу держбанків

Національний банк рекомендував владі прискорити реформу державних банків і прийняти закон про кредитний реєстр. Про це йдеться у другому звіті про фінансову стабільність НБУ, опублікованому у понеділок, 12 грудня.

Зазначено, що на початку року уряд підтримав Стратегію розвитку державних банків.

Вона передбачає звуження спеціалізації державних банків, створення в них ефективних і незалежних наглядових рад, приватизацію міноритарних пакетів акцій «Ощадбанку» і «Укрексімбанку» в 2018 році. «Укргазбанк» має бути проданий до кінця 2017 року.

У НБУ зазначили, що в поточному році темпи реалізації стратегії були вкрай низькими.

«Найпомітнішою подією стало підписання меморандуму між ЄБРР, «Ощадбанком» і Кабінетом Міністрів про введення програми трансформації «Ощадбанку» з метою часткової його приватизації. Наступним важливим кроком має стати прийняття закону, який закріпить нові правила формування наглядових рад державних банків», – зазначено у звіті.

Також Нацбанк рекомендував прийняти закон про кредитний реєстр.

НБУ планує протягом 2017 роки створити централізований кредитний реєстр, який буде акумулювати інформацію про позичальників: фізичних осіб з великими кредитами і юридичних осіб.

«Ведення кредитних реєстрів є нормою для більшості розвинених країн. Їх дані дозволяють банкам усунути інформаційну асиметрію, якісніше оцінювати платоспроможність потенційних позичальників і приймати зважені кредитні рішення.

Кредитний реєстр не замінить інформацію, яку збирають кредитні бюро про дрібних кредитах фізичних осіб. Надання банкам доступу до кредитного реєстру потребує врегулювання на законодавчому рівні», – сказано у звіті.

Крім того, з позиції НБУ, також необхідно прийняти законопроекти, які захистять права кредиторів, адже Верховна Рада відхилила законопроект про стимулювання кредитування №4529, який передбачав посилення права кредиторів у спорах з недобросовісними позичальниками.

Також зазначено, що захисту кредиторів має сприяти і адекватне законодавство, яке унеможливить зловживання під час процедури банкрутства.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук