Верховна Рада прийняла закон про споживче кредитування

Закон зобов’язує фінустанови надавати споживачам повну інформацію про вартість кредитних коштів

ЕкономікаЮлія Поліковська, 15 листопада 20167380
Верховна Рада прийняла закон про споживче кредитування
фото Мегабанк
Банки на законодавчому рівні зобов'язали проводити оцінку кредитоспроможності позичальника

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому проект закон про споживче кредитування (№ 2455). За таке рішення проголосували 247 депутатів, повідомив «Інтерфакс-Україна».

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, основною його метою є створення механізму споживчого кредитування, який забезпечить захист прав і інтересів як споживачів, так і кредитодавців, створить конкурентне середовище на фінансовому ринку і підвищить рівень довіри населення до нього.

«Цей закон 9 місяців чекав свого голосування. Ринок чекає прозорих умов за новими європейськими нормами. Це імплементація європейських директив. Це не вигадування велосипеду. І по рекламі і по розкриттю інформації, ми копіюємо норми законодавства, щоб українські громадяни змогли отримати інструмент захисту себе», – заявив один із співавторів закону Руслан Демчак.

Законопроектом передбачається на рівні закону встановити обов’язок банку чи іншої фінансової установи проводити оцінку кредитоспроможності позичальника.

Також закон зобов’язує фінансові установи надавати споживачам повну інформацію про вартість кредитних коштів. Так, в розрахунок ефективної ставки будуть включатися всі відсотки по кредиту і платежі за інші послуги кредитодавця, пов’язані з кредитом.

Ця вимога буде застосовуватися лише в тому разі, якщо рекламні матеріали містять будь-які дані щодо витрат споживача.

Також за законом буде врегульована діяльність кредитних посередників та змінена черговість погашення вимог за договором про споживчий кредит: у першу чергу буде сплачуватись сума простроченого боргу, в другу – поточні платежі «тіла кредиту» та проценти, в третю – суми штрафних санкцій.

За чинною редакцією Цивільного кодексу України основна сума боргу («тіло кредиту») сплачується в третю чергу, а штрафні санкції в другу.

Зазначимо, цей законопроект був прийнятий в першому читанні ще у грудні 2015 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук