Нацбанк пояснив прискорення зростання цін у лютому

ЕкономікаРоман Ганкевич, 10 березня 201720000
Нацбанк пояснив прискорення зростання цін у лютому
фото Reuters
НБУ впевнений у зниженні інфляції за підсумками 2017 року до рівня близько 8%

Динаміка споживчої інфляції в Україні у лютому підтверджує досяжність інфляційної цілі Національного банку України за підсумками 2017 року в межах 8%. Про це йдеться у коментарі НБУ, щодо даних Державної служби статистики про прискорення інфляції в Україні у лютому порівняно з аналогічним місяцем попереднього року до 14,2%, пише УНІАН.

За інформацією регулятора, зростання цін прогнозовано прискорилося по більшості основних складових споживчого кошика на тлі збільшення виробничих витрат і низької бази порівняння. Водночас, як зазначили в НБУ, фактична інфляція виявилася трохи нижче від траєкторії прогнозу завдяки високій пропозиції окремих товарів і поліпшення ситуації на світових товарних ринках, що зміцнило гривню у лютому.

Як повідомлялося, інфляція в Україні у лютому 2017 року порівняно з лютим 2016 року прискорилася до 14,2%, порівняно із січнем - сповільнилася до 1%. З початку року, порівняно з груднем, споживчі ціни в Україні зросли на 2,1%.

Національний банк України підвищив прогноз інфляції на 2017 рік з 8% до 9,1% і зберіг його на 2018 рік на рівні 6%, що відповідає проголошеним раніше цільовим орієнтирам на рівні 8% ± 2 п. п. і 6% ± 2 п. п. відповідно.

Згідно з прогнозом експертів, економіка України у 2017 році продовжить відновлюватися, а зростання ВВП може прискоритися до 2,1%, промислового виробництва – до 2,5%, тоді як інфляція сповільниться до 10%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук