НБУ знизив облікову ставку до мінімального рівня в історії України

Рівень ставки зменшили з 8% до 6% річних

Національний банк (НБУ) ухвалив рішення знизити облікову ставку з 8% до 6% річних із 12 червня 2020 року. Це – найнижчий рівень облікової ставки за історію незалежної України. Про це під час брифінгу щодо монетарної політики державного регулятора повідомив голова Нацбанку Яків Смолій.

Згідно з даними НБУ, є висока ймовірність того, що споживчий та інвестиційний попит в країні залишатиметься пригніченим довше, ніж це прогнозували у квітні. З одного боку, це утримуватиме інфляцію нижче цільового рівня довше, ніж передбачав квітневий прогноз. З іншого боку, це означає, що падіння української економіки може бути глибшим, ніж очікувалося.

«Такий розвиток подій вимагає подальшого пом'якшення монетарної політики для підтримання економіки на етапі поступового згортання карантину…З огляду на очікуване перебування інфляції нижче від цілі тривалий час, правління Національного банку знизило облікову ставку на 2 п.п. (процентні пункти, - ред.) до 6%. Таким чином, загалом із початку року облікова ставка зменшилася на 7,5 п.п. і досягла найнижчого рівня за історію незалежної України», – повідомила прес-служба Нацбанку.

Рішення державний регулятор ухвалив на тлі низької інфляції в Україні, яка у річному вимірі в травні сповільнилась до 1,7%.

Нагадаємо, облікова ставка – це один з основних індикаторів економіки. Це відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам. Зміна облікової ставки є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок за вкладами і позиками. Вона впливає на вартість кредитів, що надаються Нацбанком комерційним банкам. Чим вона вища, тим дорожче обходяться банкам позики рефінансування, тим дорожче вони пропонують власні кредити, тим менше позичальників оформляють позики.

Зниження кредитування фізосіб приводить до того, що зменшується платоспроможний попит на товари і послуги, що часто купують в кредит. Відповідно, виробники і продавці утримуються від нарощування виробництва та підвищення цін через низький попит.

За зменшення інфляції та поліпшенні макроекономічної ситуації облікова ставка зазвичай знижується і це спричиняє поступове здешевлення депозитів та кредитів.

Під час попереднього засідання монетарного комітету НБУ наприкінці квітня облікову ставку знизили на 2 процентні пункти — з 10% до 8% річних, а в березні Нацбанк зменшив облікову ставку з 11% до 10% річних.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук