Найкращу сучасну скульптуру на тему Пінзеля встановлять у Львові

Конкурс «Натхненні Пінзелем» презентували у Львівській опері

КультураОксана Сенишин, 5 червня 2019, 15:11 0

Скульптура сучасного автора, який творив під натхненням від творчості Йоана Пінзеля, з'явиться невдовзі у Львові. У Львівській опері запрезентували конкурс «Натхненні Пінзелем». Більше десятка сучасних авторів у металі, глині і навіть дереві фантазували на тему галицького Мікеланджело – так називають знаного скульптора ХVIII ст. Йоана Пінзеля. А оскільки бароко це різка зміна, злам форми, то й скульптори експериментували.

Василь Бабій, до прикладу, зробив в кераміці заквітчану жіночу голову з двома обличчями.

«З одного боку жінка весела, а з іншого – сумна. Навіть у неї на переніссі є зморшка від смутку. А яйця малі довкола роботи – як символ надії. В мистецтві вони завжди провіщали якесь оновлення, життя», – пояснив свою роботу скульптор Василь Бабій.

Знаний львівський митець Володимир Цісарик спеціально гуляв музеями – вдивлявся, як Пінзель відтворював на скульптурах драпірування тканин. І так в бронзі огорнув тканиною свою нагу жінку. А Ярослав Костко відтворив у бронзі самого Пінзеля.

«Я зробив скульптуру з двох частин. Перша – чоловічий силует, такий фрагментами. А друга – птах поруч. Перша – матеріальна частина, безлика, примарна. Ця фігура символізує саму фігуру Пінзеля. Бо достеменно навіть невідомо, як він виглядав. Адже він залишився в тіні своєї творчості. А птах – це і є творчість митця», – пояснив скульптор Ярослав Костко.

Відомо, що Пінзель зробив чимало: кам'яні скульптури у Бучачі, вівтар у Городенці, роботи для костелу у Годовиці, Святого Юрія для греко-католицького собору у Львові. Чимало скульптур врятував свого часу мистецтвознавець Борис Возницький, бо їх за радянської влади нещадно палили.

«Я символічно створив з паленого дерева частину ангела однокрилого. Тому, що багато робіт Пінзеля було спалено. Однак своєю роботою я взагалі говорю метафорично про нашу барокову культуру, і навіть ширше. Бо всі війни йшли попри нас – і все мистецтво горіло. Насправді, в нас лише крупинки залишилися», – розповів про свою роботу скульптор Володимир Семків.

За кілька днів організатори конкурсу створять електронну систему голосування. І кожен охочий зможе віддати свій голос за найцікавішу сучасну скульптуру.

«Люди проголосують за ту роботу, яка потім стане переможцем. І її виготовлять у людський зріст. І подаруємо місту. А виготовлена вона буде за гроші мецената. Ми показуємо, що треба відновлювати меценатство. Так, як творив граф Потоцький: бо якби не було Потоцького, Україна би не мала Пінзеля», – підсумувала засновниця проекту «Під зорею Пінзеля» Івона Лобан.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук