НАЗК перевірить голову СБУ Івана Баканова через іспанську фірму

За інформацією журналістів-розслідувачів програми «Схеми», Іван Баканов є директором іспанської фірми

Національне агентство з питань запобігання корупції перевірить у рамках моніторингу можливе порушення заборони поєднувати посади головою Служби безпеки Іваном Бакановим. Про це повідомляє Центр протидії корупції.

За інформацією журналістів-розслідувачів програми «Схеми», Баканов є директором іспанської фірми.

Зазначимо, що згідно з антикорупційним законодавством України, посадові особи не можуть бути керівниками комерційних компаній. Центр протидії корупції направив заяву в НАЗК з проханням перевірити Баканова.

У НАЗК відповіли, що проведуть моніторинг ситуації з Бакановим і нададуть відповідну оцінку дотримання ним вимог закону.

Також повідомляється, якщо порушення підтвердиться, НАЗК повинна скласти та направити до суду протокол, який буде вирішувати, чи винен Баканов.

Як інформував ZAXID.NET, 21 травня журналісти «Схем» повідомляли, що Баканов нібито обіймає посаду адміністратора єдиного в іспанській комерційній фірмі, хоча закон забороняє йому займатися підприємницькою діяльністю.

У прес-службу СБУ тоді відповіли, що глава відомства раніше успішно займався бізнесом, у тому числі за кордоном, проте з моменту призначення на держслужбу «він не займається комерційною діяльністю». Компанія Nueva Tierra Verde Sociedad Limitada, за інформацією СБУ, офіційно припинила свою діяльність у 2019 році.

30 травня Нацагентство протидії корупції опублікувало декларацію голови Баканова, в ній не зазначена іспанська фірма Nueva Tierra Verde Sociedad Limitada.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук