НАЗК звільнило чиновників гуманітарних спеціальностей від заповнення декларацій

Втім це не стосується осіб, які займають керівні посади

НАЗК звільнило чиновників гуманітарних спеціальностей від заповнення декларацій
фото НАЗК
В Україні почалася друга хвиля подачі е-декларацій чиновниками

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) нагадало про початок другої хвилі електронного декларування. Про це у четвер, 19 січня, заявив на сайті агентства заступник голови НАЗК Руслан Радецький.

За його словами, до 1 квітня е-декларації повинні заповнити особи, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. «Під час заповнення декларацій за 2016 рік застосовується розмір мінімальної заробітної плати, встановлений на 1 січня 2016 року (1378 гривень). Також, з 1 січня 2017 року суб'єкти декларування повинні повідомляти НАЗК про суттєві зміни в своєму майновому стані, якщо отриманий ними дохід, придбане майно перевищують суму в розмірі 50 прожиткових мінімумів (станом на 1 січня 2017 року - 80 тис. гривень), встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року», - йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що з набуттям чинності Закону «Про Вищу раду юстиції», яким внесені зміни в Закон «Про запобігання корупції», було змінено коло осіб, які повинні подавати декларації.

За словами заступника голови НАЗК, дія антикорупційного закону, зокрема, не поширюється на категорії посад:

  • посадових осіб установ, закладів та організацій, які здійснюють основну діяльність в галузі соціального обслуговування населення, соціальної та професійної реабілітації інвалідів і дітей-інвалідів, соціального захисту ветеранів війни і учасників АТО;
  • освіти (крім керівників ВНЗ та їхніх заступників);
  • науки (крім президентів і перших віце-президентів, віце-президентів і головних учених секретарів та інших членів Президії Національної академії наук України та національних галузевих академій наук, обраних загальними зборами, керівників НДІ та інших наукових установ);
  • культури;
  • мистецтв;
  • відновлення та збереження національної пам'яті;
  • фізичної культури, спорту, національно-патріотичного виховання.

Нагадаємо, 30 жовтня 2016 року в Україні завершилося подавання електронних декларацій чиновниками вищого рівня. Декларування показало, що люди, які перебувають у владі, володіють величезними статками. Зокрема, сума коштів, задекларованих народними депутатами, дорівнює ₴12,3 млрд, зо становить 31% державного бюджету Молдови на 2016 рік.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук