Названо найбільш ризиковані галузі української економіки

Будівництво, операції з нерухомістю та комунальні послуги – найбільш ризиковані і фінансово нестійкі галузі української економіки, йдеться у звіті щодо фінансової стабільності Національного банку України (НБУ).

«Найбільші ризики платоспроможності притаманні будівництву, операціям з нерухомістю та машинобудуванню – тут спостерігаються найбільші боргові навантаження і порівняно низька прибутковість або збитковість. Фінансово нестійкими також є підприємства з високою часткою державного регулювання – виробництво та постачання енергії та газу, комунальні послуги», – зазначається у документі.

За даними Нацбанку, будівництво і нерухомість перебувають на другому місці за обсягами заборгованості за кредитами українським банкам – близько 120 млрд грн, при цьому частка негативних кредитів становить 44%.

Згідно зі звітом, найбільше зростання операційного збитку в 2014-2015 рр. зафіксовано у компаній сфери нерухомості і будівництва – за 9 міс. 2015 року майже до 30%. «Підприємства цих галузей мають найбільше кредитне навантаження, одночасно їхня платоспроможність слабка у зв’язку з особливостями регулювання галузі, що не стимулює підвищення ефективності роботи, а також через низьку якість менеджменту багатьох компаній», – повідомляє регулятор.

Крім того, НБУ передбачає, що підвищення в 2015-2016 рр. тарифів на комунальні послуги та енергоносії може мати у короткостроковій перспективі негативний вплив на прибутковість компаній відповідного сектору через можливе погіршення платіжної дисципліни споживачів.

Регулятор також допускає зростання кількості недобудов і заморожених об’єктів за умови збереження негативних обставин на ринку нерухомості в наступні роки.

«При збереженні темпів будівництва на первинному ринку житла буде формуватися значний дисбаланс між попитом і пропозицією. Вже в 2015 році висока конкуренція і падіння платоспроможного попиту змушували столичних забудовників пропонувати знижки і програми розстрочки. У 2016 році тенденція зберігається. При несприятливих обставинах зросте кількість недобудов і заморожених об’єктів», – припустили у Нацбанку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук