Україна втратить від російських торгових обмежень $1,3 млрд

Торгові обмеження, введенні Російською Федерацією проти України, призведуть до зниження українського експорту на 1,3 млрд доларів, йдеться у звіті регулятора про фінансову стабільність.

«Із початком 2016 року Росія призупинила дію Договору про зону вільної торгівлі з Україною. Також Росія запровадила ембарго на імпорт продовольства з України та створює перешкоди для транзиту українських товарів до країн Центрально-Східної Азії», – йдеться у документі.

Як зазначається, частка Росії в товарному експорті з України скоротилася до 12,1% у 2015 році та до 7,5% у першому кварталі 2016 року (порівняно з 17,6% у 2014 році).

«Ускладнення доступу українських товарів на ринок Росії негативно впливає на ключові сектори економіки України. Також обсяги українського експорту скорочуватимуться через очікуване зниження економічної активності в Росії протягом 2016 року», – наголошується у звіті.

За оцінками Національного банку, запровадження нових торговельних обмежень призведе до зниження експорту до Росії протягом 2016 року на 31% або 1,3 млрд доларів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук