НБУ назвав найкращу монету 2019 року в Україні

Перемогу здобув набір монет «Пектораль»

Набір з чотирьох пам'ятних монет «Пектораль» переміг на конкурсі «Найкраща монета року України» за 2019 рік. Про це йдеться у повідомленні на сайті Нацбанку.

Як розповіли у відомстві, набір «Пектораль» ввели в обіг з 23 грудня 2019 року. Це чотири ромбоподібні монети номіналом 10 гривень, на реверсі яких зображені фрагменти золотої скіфської пекторалі з кургану Товста могила.

Із чотирьох монет, кожна з яких символізує різні елементи, можна зібрати єдиний ромб – Пектораль. Аверси усіх монет різні, а реверс складає єдину композицію. Пектораль має форму місяця і складається з трьох ярусів: нижній — звірі, середній — квіти, верхній — люди. Монети викарбувані зі срібла 925 проби. Вага кожної монети – 31,1 г (1 унція).

Натисніть для збільшення

фото НБУ

У номінації «Найкраще розкриття теми» перемогла пам'ятна монета «Надання Томосу про автокефалію Православної церкви України» номіналом 5 грн.

фото НБУ

Зазначимо, що конкурс на найкращу монету України проводиться щорічно з 2005 року і проходить у два етапи. Перший етап конкурсу, під час якого проголосували понад дві тисячі осіб, тривав з 3 лютого по 6 квітня. На другому етапі таємним електронним голосуванням члени спеціальної комісії вибрали найкращі монети в двох номінаціях. Цього року переможців серед пам'ятних монет, що вийшли у фінал конкурсу, вибирали представники НБУ, Національної академії наук України, Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, національних музеїв, експерти з образотворчого мистецтва та нумізматики.

У 2018 році перемогу в обох номінаціях присудили пам'ятним монетам набору «До 100-ліття Національної академії наук України».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук