НБУ пропонує обмежити готівкові розрахунки до ₴50 тис. в день

ЕкономікаАндрій Стець, 4 серпня 20167870
Будівля НБУ

Національний банк України пропонує встановити граничну суму готівкових розрахунків 50 тис. грн для розрахунку фізичних осіб з підприємствами (підприємцями) протягом одного дня за товари, а також фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню.

Як повідомляється на сайті регулятора, Нацбанк виносить на громадське обговорення проект постанови Правління НБУ «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 06 червня 2013 року № 210». Пропозиції та зауваження щодо цього рішення будуть приймати до 5 вересня.

Тим часом безготівкові розрахунки лишаються необмеженими і «банки зобов’язані забезпечити безготівкові перерахування на вимогу клієнтів у повному обсязі».

«Стратегічним завданням для Національного банку України є підвищення рівня безготівкових платежів в Україні та скорочення обсягів готівкових розрахунків. Це дасть можливість забезпечити стабільні надходження готівки до банківської системи й прискорити її обіг», - йдеться у повідомленні.

Збільшення безготівкових розрахунків має збільшити надходження коштів суб’єктів національної економіки в банківську систему, що підвищить ліквідність банків. Окрім того, зменшення готівкових розрахунків сприятиме детінізації економіки країни, зростанню надходжень до держбюджету.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук