НБУ визначить правовий статус Bitcoin в Україні

ЕкономікаРоман Ганкевич, 11 серпня 20173910
НБУ визначить правовий статус Bitcoin в Україні
фото TechCrunch
Наразі НБУ офіційно не підтримує жодне з прийнятих у світовій практиці визначень правового статусу криптовалюти

Національний банк має намір визначити правовий статус Bitcoin та його регулювання в Україні. Про це заявив заступник голови НБУ Олег Чурій в офіційному коментарі.

«Наразі Bitcoin не має визначеного правового статусу в Україні. Визначення ускладнюється відсутністю консолідованого підходу до класифікації Bitcoin та регулювання операцій з ним у світі», - відзначив Чурій.

За його словами, у деяких країнах операції з Bitcoin офіційно дозволені. Зазвичай їх розглядають, як товар або інвестиційний актив і для цілей оподаткування підпорядковані відповідному законодавству. У деяких країнах Bitcoin визнають розрахунковою грошовою одиницею.

Як приклад Чурій навів законодавство ЄС, де Bitcoin класифікується сьогодні як «цифрове представлення вартості, не підтверджене центральним банком або державним органом і не прив'язане до юридично встановлених валютних курсів, що може використовуватися як засіб обміну для покупки товарів і послуг, їх передачі та зберігання, і може набуватися в електронному вигляді». При цьому обмін традиційними валютами на одиницю Bitcoin звільняється від сплати податку на додану вартість.

В Ізраїлі Bitcoin не підпадає під юридичне визначення валюти ані як фінансове забезпечення, ані як оподатковуваний актив. Щоразу, коли Bitcoin продається, продавець повинен сплатити податок на приріст капіталу. Народний банк Китаю вважає Bitcoin віртуальним товаром, а не валютою, і його продаж може обкладатися ПДВ. В Японії Bitcoin визнається цінністю, подібною до активів (asset-like values). Його продаж обкладається японським аналогом ПДВ. В Австралії Bitcoin розглядається як власність, а транзакції з ним – як бартер. У Канаді Bitcoin взагалі визначається як «нематеріальний актив», а транзакції з ним – також як бартер.

«У різних країнах Bitcoin класифікують по-різному – як віртуальну валюту, грошовий сурогат, нематеріальну цінність, віртуальний товар тощо. Зі свого боку, Національний банк України наразі офіційно не підтримує жодне з наведених визначень», - заявив заступник голови НБУ.

Представник Нацбанку заявив, що для вироблення спільної позиції щодо правового статусу Bitcoin та його регулювання НБУ започаткував консультації з Міністерством фінансів, Державною фіскальною службою, Державною службою фінансового моніторингу, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, а також Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

За участю вказаних державних установ це питання буде розглядатися на найближчому засіданні Ради з фінансової стабільності, яке планується провести до кінця серпня.

Нагадаємо, сьогодні повідомлялося, що голова Одеської облради і його брат з БПП купили біткоінів на 73 млн грн. Між тим, НБУ раніше назвав Bitcoin та інші віртуальні чи криптовалюти «грошовими сурогатами, які не мають забезпечення реальної вартості». Їх не можна використовувати в Україні як засоби платежу. Однак до кінця поточного літа в Києві обіцяють встановити кілька десятків Bitcoin-банкоматів, за допомогою яких українці зможуть за гривню купувати криптовалюту. Перший такий автомат в Україні встановили в Одесі наприкінці квітня.

Нещодавно криптовалюта досягла своєї рекордної вартості: 5 серпня один біткоін коштував $3359.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук