В інституті Патона СБУ ліквідувала фабрику з виробництва біткоінів
До теми
На одному з об'єктів інституту електрозварювання ім. Патона СБУ і Нацполіція виявили незаконну фабрику Bitcoin, де працювали 200 комп'ютерів, які займалися майнінгом. Про це йдеться в ухвалі Святошинського районного суду Києва, пише «Еспресо».
Як зазначається, слідчі Святошинського управління поліції та СБУ виявили на території інституту електрозварювання ім. Патона 200 комп'ютерів для генерації Bitcoin. Вони працювали з порушенням законодавства України. Зокрема суд ухвалив таке рішення через те, що випуск та обіг Bitcoin на території України заборонений.
«Випуск та обіг цієї валюти на території України заборонений», - пояснив своє рішення суд.
У постанові суду йдеться, що під час досудового розслідування встановлено, що кілька осіб за попередньою змовою вирішили здійснити підробку банківських документів. Далі, для реалізації злочинного наміру в непрацюючому басейні інституту розмістили 200 одиниць комп'ютерного обладнання, так звані, майнери. При цьому ніяких правових договорів щодо цього не було укладено.
До слова, майнінг - це процес створення нових емісій криптовалюти, який побудований на рішенні комп’ютерами складних математичних задач. Майнінг є єдиним способом емісії криптовалюти. Якщо ми говоримо про біткоіни, то маємо справу з видобутком «віртуального золота». Вироблені обчислення потрібні для забезпечення захисту від повторного використання одних і тих же одиниць валюти, а зв'язок майнінгу з емісією стимулює людей витрачати свої обчислювальні потужності і підтримувати роботу мереж.
Система Bitcoin передбачає тільки одну можливість для додаткової емісії: нові біткойни отримує як винагороду той, хто створив черговий блок. Отриману винагороду за блоки можна використовувати після отримання 120 підтверджень (тобто, мережа дозволяє витрачати винагороду приблизно через 20 годин). Бажаючі отримати якомога більшу винагороду прагнуть задіяти якомога більші обчислювальні потужності.
Для генерації криптовалют, зокрема Bitcoin, було можливе приховане використання чужих ресурсів, наприклад запуск майнера працівниками на корпоративних серверах, або впровадження майнера до складу вірусів і троянів для отримання прибутку від зараження комп'ютерів.
У червні 2011 року Symantec заявила, що майнінг може бути запущений на ботнетах. У квітні 2013 була зафіксована велика епідемія вірусного розповсюдження через текстові повідомлення на Skype троянських програм, мета яких - пошук і крадіжка файлів wallet.dat і прихований майнінг на CPU.