НБУ визнав неплатоспроможним ще один банк власника «Фідобанку»

Національний банк України (НБУ) відніс Євробанк до категорії неплатоспроможних.

Як повідомила прес-служба регулятора в п'ятницю, 17 червня, це закріплено рішенням правління НБУ №73 від 17 червня 2016 року.

За інформацією НБУ, Болат Назарбаєв, який 18 травня отримав згоду регулятора на придбання 50% банку, так і не став власником акцій фінустанови.

Натомість, куратор ПАТ КБ "Євробанк" виявив факти здійснення банком операцій з «дроблення» депозитів – переведення коштів з поточних рахунків юридичних осіб на рахунки фізичних осіб в обсязі до 200 тис. грн. Водночас через втрату ліквідності банк перестав виконувати в строк операції клієнтів.

«Згідно з пунктом 5 частини першої статті 76 закону України “Про банки і банківську діяльність” Національний банк зобов’язаний прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних у разі виявлення фактів здійснення банком (після віднесення його до категорії проблемного) операцій, внаслідок яких зобов’язання перед фізичними особами в межах гарантованої суми відшкодування збільшуються за рахунок зменшення зобов’язань перед юридичними особами», – пояснили у НБУ.

У повідомленні також наголошується, що 98% (8 тис. осіб) усіх вкладників Євробанку отримають свої вклади у повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму 200 тис. грн. Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом. Загальна сума відшкодування станом на 15 червня 2016 року складала приблизно 217 млн грн. 

Кінцевими власниками банку на 17 червня 2016 року є Олександр Адаріч (50%) та Вадим Пушкарьов (50%).

Зазначимо, що Адарічу належав також Фідобанк, який став неплатоспроможним 20 травня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук