НБУ запроваджує в обіг банкноти по 1000 грн

На купюрі буде зображений академік Володимир Вернадський

ЕкономікаЮрій Братюк, 25 червня72472
НБУ запроваджує в обіг банкноти по 1000 грн
фото НБУ
Голова НБУ Яків Смолій позує фотографам з новими банкнотами по 1000 грн

У вівторок, 25 червня, Національний банк України оголосив випуск банкноти номіналом у тисячу гривень. Про це йдеться на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

Зазначається, що Національний банк, у зв'язку із потребою в банкноті вищого номіналу, ніж 500 гривень, уводить в обіг 1000-гривневу купюру з 25 жовтня 2019 року.

На лицьовій стороні купюри буде зображений академік Володимир Вернадський – вибір пояснюють його видатним внеском в історію України як філософа, природознавця, засновника цілої низки нових галузей науки – геохімії, біохімії, радіогеології. На зворотній стороні надруковано зображення будівлі Президії Національної академії наук України.

НБУ опублікував фото нової купюри.

За розміром і кольором банкнота номіналом 1 000 гривень помітно відрізняється – її розмір становить 75х160 мм (розмір досі найбільшої купюри у 500 грн – 75х154). Основний колір – блакитний. Банкнота має як елементи захисту паперу, так інноваційні поліграфічні елементи захисту. Зокрема, «віконну» захисну стрічку і оптично-змінний елемент SPARK, що має кінематичний ефект.

Останнього разу Національний банк уводив у обіг новий номінал 13 років тому – у 2006 році. Це була банкнота номіналом 500 гривень. Тоді середньомісячна заробітна плата становила близько 1 000 гривень і розмінювалася двома банкнотами найвищого номіналу.

В НБУ наголошують, що з того часу середньомісячна заробітна плата в Україні зросла майже вдесятеро. Зараз для отримання такої заробітної плати необхідно вже не менше 20 банкнот. Отож, після появи в обігу банкноти номіналом 1000 гривень середньомісячна заробітна плата буде розмінюватися дев’ятьма банкнотами найвищого номіналу, що буде набагато зручніше для українців.

Окремо зазначається, що монети 1, 2 та 5 копійок перестануть бути платіжним засобом 1 жовтня 2019 року. Громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти ці монети на монети та банкноти інших номіналів упродовж наступних трьох років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук