НБУ зареєстрував WebMoney.UA в реєстрі платіжних систем

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 2 червня 201541070

Український гарант по гривневих зобов’язаннях платіжної системи WebMoney WebMoney.UA став офіційно зареєстрованою Національним банком України внутрішньодержавною системою розрахунків.

Її внесено у відповідний розділ Реєстру платіжних систем НБУ 21 травня цього року, повідомляється на сторінці системи у Facebook.

«Завдяки набутому офіційному статусу, правова основа нашої діяльності в Україні зміцнилася, відповідно, посилилися юридичні гарантії для користувачів системи та можливості контролю за її роботою з боку НБУ», – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що WebMoney.UA є лише гарантом по гривневих зобов’язаннях міжнародної платіжної системи WebMoney.

Згідно з інформацією Нацбанку, єдиним учасником платіжної системи є банк «Народний капітал».

WebMoney.UA уточнює, що з 14 травня кошти, що забезпечують зобов'язання системи перед користувачами з викупу прав вимоги в титульних знаках системи, зберігаються на рахунках цього банку.

Всього, згідно з інформацією НБУ, в Україні зареєстровано сім платіжних систем, платіжними організаціями яких є банки, і дев'ять – платіжними організаціями яких є небанківські установи.

Згідно з держреєстром, засновником ДП «ФК «Елмі» є зареєстроване в сусідній кімнаті ТОВ «Фортуна», засновником якого, у свою чергу, виступає компанія «ЕйЕнТі Солушенз Лімітед» (Сейшели), повідомляє Інтерфакс-Україна.

WebMoney або WebMoney Transfer – електронна система розрахунків, заснована в 1998 році. Юридично в системі відбувається передача (трансфер) майнових прав, облік яких здійснюється за допомогою спеціальних розрахункових одиниць – «титульних знаків», номінованих в прив'язці до різних валют і золота.

Станом на травень 2015 система WebMoney повідомила про реєстрацію 28 мільйонів облікових записів.

На офіційному сайті WebMoney Transfer описується як «міжнародна система розрахунків і середовище для ведення бізнесу в мережі». Власником і адміністратором системи є «WM Transfer Ltd». За інформацією, розміщеною на сайті системи, адміністратором і власником WMTransfer LTD є компанія «DEED BALTIC», розташована у Вільнюсі (Литва).

підтримка та розробка програмного забезпечення розташовані у Росії, а головний центр атестації розташовується в Москві.

Для кожного типу гаманців (валют) діють окремі гаранти, які є юридичними особами, зареєстрованими у відповідних країнах. В Україні НБУ видав відповідне свідоцтво №22 (22/1) ДП "ФК" "ЕлМІ".

У червні 2013 року через роботу WebMoney в Україні було відкрито кримінальне провадження у зв’язку з тим, що, як стверджували у тодішньому Міністерстві доходів і зборів, діяльність оператора платіжної системи WebMoney в Україні не відповідає нормам чинного українського законодавства, зокрема вимогам Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні». Тоді ж на рахунках компаній, пов’язаних з цією платіжною системою, правоохоронці заблокували 60 млн грн.

У березні 2014 року суд розблокував ці кошти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук