НБУ знизив граничну суму готівкових розрахунків до ₴50 тис.

Обмеження для фізичних осіб набуває чинності з 4 січня

ЕкономікаАндрій Стець, 3 січня 201715670
Будівля Національного банку України

Нацбанк знизив граничну суму готівкових розрахунків зі 150 тис грн. до 50 тис. грн для фізичних осіб починаючи з 4 січня. Про це йдеться у повідомленні від 3 січня на сайті Нацбанку.

Зокрема, постановою передбачена гранична сума розрахунків готівкою між фізичною особою і підприємством (підприємцем) впродовж одного дня. Це обмеження також стосується розрахунків фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню.

Починаючи з 4 січня фізичні особи можуть здійснювати розрахунки на суму, що перевищує 50 тис. грн. шляхом перерахування коштів на рахунок. Безготівкові розрахунки можуть здійснюватися без будь-яких обмежень.

Гранична сума готівкових розрахунків підприємців між собою протягом одного дня залишається незмінною і становить 10 тис. грн.

У Нацбанку впевнені, що встановлення граничної суми розрахунків готівкою сприятиме забезпеченню стабільних надходжень готівки в банківській системі і прискорення її обігу і звуження сфери використання готівки та прискорення розвитку безготівкового сегмента.

НБУ зазначає, що встановлення граничної суми розрахунків готівкою на рівні 50 тис. грн не завдасть незручностей громадянам і не стосуватиметься щоденних придбань населення, оскільки стосуватимуться тільки великих покупок (нерухомості, коштовностей, транспортних засобів, предметів мистецтва, хутра, дорогих годинників, подорожей і таке інше).

«Рішення Національного банку України з цього питання повністю відповідає міжнародному досвіду - багато європейських держав (Франція, Бельгія, Португалія, Італія, Іспанія, Греція) встановили граничні суми розрахунків готівкою, інші країни також планують ввести аналогічні норми», – зазначає регулятор.

Контроль за дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), згідно з Податковим кодексом України, здійснюватимуть органи Державної фіскальної служби України.

Нагадаємо, попереднє обмеження Нацбанк ввів в 2013 році, тоді граничну суму готівкових розрахунків знизили до 150 тис грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук