Не схильний до діалогу
Суспільство

Не схильний до діалогу

Президент спізнився на презентацію книги глави УГКЦ і покинув залу відразу після свого виступу

Андрій Дрозда, 19 вересня 2018 3768 6
фото ЛМР

У середу, 19 вересня, в рамках 25-го Book Forum у Львові відбулася презентація книги-інтерв’ю глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. Українське видання книги під назвою «Діялог лікує рани» презентували в актовій залі Львівського національного університету ім. Івана Франка.

Високим гостем презентації став президент України Петро Порошенко, заради приїзду якого навіть перенесли церемонію відкриття форуму. З невідомих причин глава держави суттєво запізнився не лише на урочисту частину в Львівській Опері, але й на презентацію предстоятеля УГКЦ.

Фіґаро тут, Фіґаро там

У зв’язку з незапланованим проведенням окремої церемонії відкриття 25-го Book Forum і 50-хвилинним запізненням на цей захід президента України Петра Порошенка презентація книги Блаженнішого Святослава відбувалася паралельно з урочистостями у Львівській Опері.

«Ця книга спочатку вийшла польською мовою. Можна сказати, що її адресатом не є українське середовище. Ви добре знаєте все, що там написано. Йшлося про молодого польського читача, який сьогодні про Україну нічого не знає. Ось такий ефект сучасного інформаційного світу: ми надто мало знаємо одне про одного», – розповів історію появи книги-інтерв'ю Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ пояснив, що назву книги «Діялог лікує рани» йому підказав співавтор, відомий польський журналіст Кшиштоф Томасік.

Під час презентації книги Блаженніший Святослав наголошував на цінності людського спілкування (фото прес-служби ЛМР)

«Під час спілкування й роботи над книгою пан Кшиштоф виступав із позицій «адвоката диявола», формулював гострі і незручні запитання, на які я намагався чесно відповідати. Часом я не мав відповіді, однак назва книги найкраще передає зміст усього того, що я хотів сказати. Адже сьогодні ми живемо в світі монологів і не вміємо чути одне одного. А діалог є дуже важливим елементом людської культури, який ми повинні віднайти у собі...», – саме на цих словах виступ Блаженнішого Святослава перервав інший голос.

«Пані і панове, президент України Петро Порошенко!», – у залі пролунали оплески та почалося хаотичне вставання, під яке й увійшов глава держави в супроводі охорони, наближених народних депутатів, міністра культури Євгена Нищука та голови ЛОДА Олега Синютки. Петро Порошенко не став вибачатися за спізнення і перервану презентацію, зайнявши місце у першому ряду.

Усі фото прес-служби ЛМР

Виявилось, що президент після своєї промови разом із колом наближених чиновників та депутатів спішно покинув церемонію відкриття форуму, заради якої присутні в Опері чекали його близько години.

«Я дякую панові президенту, нашому міністру культури та панові Олегу Синютці, за те, що ви долучилися до нашого діалогу», – із усмішкою звернувся до новоприбулих Блаженніший Святослав.

Далі глава УГКЦ зосередився на цінності спілкування між людьми, які дотримуються протилежних світоглядних позицій. І наголосив на тому, що під час розмови важливо обирати правильну інтонацію заради порозуміння.

На презентацію книги предстоятеля УГКЦ зібрався повний зал (фото ЛМР)

«Часом коли я дивлюся, як спілкуються між собою наші політики, то бачу, що вони кричать один на одного, але не чують», – відзначив предстоятель УГКЦ, і зала після коротких сумнівів почала аплодувати.

На проблемі фанатизму і небезпечної самовпевненості, що руйнує будь-який шанс на діалог і порозуміння, акцентував у своєму виступі й співавтор книги Кшиштоф Томасік, який виступав польською.

Ми в Путіна питати не будемо

Після виступів авторів модератор презентації Микола Княжицький запросив на сцену президента. Княжицький висловив упевненість, що Петро Порошенко добре знайомий із думками, які висловлює у своїй книзі Блаженніший Святослав.

«Впевнений, що вам передали книгу і що ви її вже читали. Ми всі переживаємо і чекаємо надання Томосу українській православній Церкві, для якого ви надзвичайно багато зробили і продовжуєте робити. Окрім ваших думок про цю книжку, я хотів би вас запитати, як ви бачите роль греко-католицької Церкви в українському суспільстві», – спробував підвести до виступу президента Микола Княжицький.

«Яка у вас тут фантастична і дивна атмосфера у цьому залі! Я з превеликим задоволенням тут буваю!», – звернувся до всіх Петро Порошенко.

У цей момент із залу вийшов мер Львова Андрій Садовий.

Далі президент зізнався, що книги Блаженнішого Святослава він не читав.

«Хочу вас розчарувати: я нічогісінько не можу сказати про цю книгу. Але приїхав я сюди для того, щоб її отримати», – жартівливо пояснив Петро Порошенко.

Петро Порошенко зізнався, що не читав книги Блаженнішого Святослава (фото ЛМР)

Глава держави розповів, що можливість змістовного діалогу з Блаженнішим Святославом робить його щасливим. Однак Петро Порошенко ніяк не намагався розвинути діалогічну складову свого виступу, а натомість зосередився на тезах, знайомих із його передвиборчих бордів: «важливо законодавчо захищати українську мову», «нам вдалося побудувати сильну армію», «створення української помісної православної Церкви - це державний обов'язок».

«Усі вже зрозуміли, що українці ніколи не питали і не будуть питати у Путіна дозволу мати самостійну Церкву!», – впевнено заявив Петро Порошенко, і зал вибухнув оплесками.

Після завершення виступу президент отримав книгу з автографом Блаженнішого Святослава і перепросив, що не може залишитися на продовження презентації, однак «залишає у залі частинку свого серця».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук