Не вмер Данило, так болячка задавила

Про маніпуляції Президента

БлогиБогдан Яременко , 20 липня 2015 452
Богдан Яременко
Дипломат, громадський діяч, голова правління БФ «Майдан закордонних справ»

Заява Порошенка про те, що "окремі райони Донецької та Луганської областей" не матимуть жодного "особливого статусу" є не більше, ніж фігурою мовлення, тобто маніпуляцією. Так, словосполучення "особливий статус" в запропонованих змінах до Конституції немає. Є фраза про "особливості місцевого самоврядування". І ці "особливості" регулюються окремим законом. І ось тут і приховано всю суть.

Ніхто не знає яким законом? Проект відповідного закону Порошенко не запропонував. Пустобріхи заявляють, що мова йде про існуючий закон від вересня 2014 року з доповненнями від березня 2015 року. Але це лише заяви. Ніяких гарантій, що це саме так немає. Але справа в тому, що навіть в діючому законі ці райони мають "особливі права", які не мають інші регіони - наприклад, у вигляді міліції мати власні озброєні формування, або погоджувати кандидатури прокурорів і суддів (і далеко не лише це). Такі права не передбачені для інших регіонів.

То чим же це не особливий статус? І де гарантії, що нова більшість (з оппоблоком включно) не внесуть в існуючий закон додаткові зміни? Далі "адвокати диявола" заявляють, що діючий закон містить запобіжники, які не дозволять його застосування до моменту виборів, які до того ж мають відбутися за українським законодавством. Це слаба втіха.

Мудра дипломатія Порошенка передбачила зовсім інший порядок проведення виборів на Донбасі. Спочатку вибори - а потім повернення під українську юрисдикцію (у вигляді встановлення контролю над українсько-російським кордоном).

Мене абсолютно не хвилює, що якісь терористи чи Росія звинуватить Україну у відступі від положень Мінських домовленостей. Але турбує інше - в разі, якщо терористи і Москва з чимось не погодяться (а вони повинні погодити усі рішення відповідно до тих же Мінських домовленостей), вони не скаргу в європейські суди понесуть, а почнуть нову війну. Ось цим і небезпечні запропоновані зміни до Конституції - вони або призведуть до нового витка загострення на Сході, або в перспективі підриватимуть єдність і унітарність України. Підтримуєте ці зміни до Конституції? Вибирайте, які наслідки подобаються вам більше.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук