Невикористані субсидії на оплату опалення будуть повертати у бюджет

ЕкономікаРоман Ганкевич, 25 серпня 201630761
Невикористані субсидії на оплату опалення будуть повертати у бюджет
фото УНІАН
Уряд затвердив механізм повернення до держбюджету залишку коштів за субсидіями

Кабінет Міністрів України затвердив порядок повернення до держбюджету невикористаних залишків коштів за субсидіями на опалення, які перевищують вартість (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або 150 кВт/год електричної енергії, залежно від того, який тип опалення використовується. Про це повідомили у прес-службі Міністерства соціальної політики.

Зазначається, що повернення до бюджету залишків коштів на рахунках домогосподарств передбачено порядком надання субсидій. Також прийнятою постановою встановлено порядок проведення розрахунків залишків субсидії, які накопичилися на рахунках домогосподарств у зв'язку з споживанням послуг менше норми в опалювальний сезон.

«За орієнтовними розрахунками, понад 10 млрд грн субсидії не використані одержувачами в минулому опалювальному періоді», - йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що з 23 серпня Кабінет міністрів затвердив порядок повернення до держбюджету невикористаних залишків коштів за субсидіями на відшкодування оплати послуг централізованого опалення та за газо-, енергопостачанням для індивідуального опалення з урахуванням збереження частини коштів на рахунках домогосподарств.

«Йдеться про необхідність забезпечення порядку повернення до бюджету коштів надміру нарахованих субсидій через те, що було завищено державні соціальні нормативи споживання цих послуг», - сказав міністр соціальної політики Андрій Рева на засіданні уряду.

Він зазначив, що таке рішення приймається для виконання раніше прийнятої постанови Кабміну про зменшення державних нормативів споживання послуг ЖКГ.

У той же час, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко зазначив, що частина цих коштів все ж залишать на рахунках домогосподарств для використання на наступний опалювальний сезон.

«Субсидія під час опалювального сезону могла бути перерахована у зв'язку з кількістю людей, які проживають, у зв'язку з багатоповерховістю, з уточненнями. Тому нам дуже важливо, щоб комунальне підприємство разом з управлінням соцзахисту остаточно підписували акт, щоб у нас не було при поверненні цих коштів непорозумінь з виконавцями», - додав Зубко

У серпні стало відомо, що уряд не буде монетизувати невикористані кошти за субсидіями населення через завищені соціальні нормативи споживання житлово-комунальних послуг.

Як пояснюється, два роки тому на опалення 1 квадратного метра за нормативами виділялося 11 кубічних метрів газу. Потім показник знизили до 7 куб м. Тепер норматив становить 5,5 кубометрів. При цьому, за словами міністра соцполітики Андрія Реви, минулої зими він становив в середньому 5,3 кубометрів на 1 кв. м житла.

Нагадаємо, у Міністерстві соціальної політики повідомили, що передбачена можливість призначати субсидії українцям, які не мають доходів. Для цього будуть умовно враховувати дохід в розмірі двох прожиткових мінімумів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук