Німеччина відкинула ідею поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі

СвітАндрій Стець, 27 квітня 20162991

Німеччина, яка у 2016 році головує в Організації з безпеки і співпраці в Європі, не підтримує ідею України розмістити на Донбасі збройну поліцейську місію ОБСЄ. Про це в середу, 27 квітня, заявив офіційний представник МЗС ФРН Мартін Шефер, повідомляє «Укрінформ».

«Я з усією відповідальністю можу заявити, що зміни цивільного характеру спостережної місії ОБСЄ не обговорюються за участю Німеччини і Франції ні в рамках ОБСЄ, ні «нормандського формату», - запевнив Шефер.

Він нагадав, що на Донбасі працює цивільна неозброєна місія спостерігачів ОБСЄ. Таким було рішення всіх 57 членів Організації, які також прийняли рішення про продовження мандата місії.

За словами Шефера, влада України досить часто висуває ідею збройної місії на Донбасі, однак немає жодного прецеденту проведення такої збройної місії.

«Для нас важко уявити собі на даний час, як могла б виглядати озброєна місія ОБСЄ, метою якої мало б бути забезпечення безпеки виборів у зайнятих сепаратистами регіонах», - наголосив дипломат.

При цьому він додав, що в такому випадку треба ще забезпечити безпеку самих спостерігачів.

Шефер заявив, що саме цивільний характер місії ОБСЄ є важливим, особливо з урахуванням того, що вона була схвалена всіма конфліктуючими сторонами. Якщо ж постає питання збройної місії, це тягне за собою «цілу низку складних правових, політичних, практичних, військових питань», зазначив представник МЗС. Він нагадав, що в регіоні зосереджена велика кількість сучасних озброєнь.

Водночас Шефер підтвердив, що в «нормандському форматі» та у світлі головування Німеччини в ОБСЄ на прохання секретаріату цієї організації обговорюються дії щодо поліпшення ситуації з безпекою для проведення місцевих виборів. Однак, за його словами, про це ще рано говорити. Сторони очікують пропозиції ОБСЄ, уточнив дипломат.

Він також поінформував про підготовку «в недалекому майбутньому» зустрічі «нормандської четвірки» на рівні міністрів закордонних справ, але назвати тему, яку на ній обговорюватимуть, та дату проведення поки не зміг.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко заявив, що російська сторона погоджується на розміщення на Донбасі поліцейської збройної місії ОБСЄ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук