Німеччина заперечила використання свого спецназу в Україні
Інформацію про можливе залучення спецназу німецької армії і спецпідрозділу німецької поліції для звільнення спостерігачів ОБСЄ спростували в уряді ФРН. Раніше ЗМІ повідомили про приведення спецпідрозділів в стан підвищеної готовності.
В даний час у Слов'янську, у полоні в проросійських повстанців знаходиться чотири громадянина Німеччини - троє військовослужбовців бундесверу і їх перекладач. Переговори з сепаратистами нічого не дали і Німеччина розглядає можливість самостійного звільнення заручників у Слов'янську, стверджує німецька газета «Bild».
За інформацією видання, в Німеччині в бойову готовність приведені спецназ бундесверу KSK і підрозділ спецназу німецької поліції GSG9. «Мабуть, німецький уряд розглядає варіант проведення спецоперації зі звільнення заручників. Німецьким спецпідрозділам потрібно всього кілька годин, щоб прибути в Україну і з території, контрольованої українським урядом, почати операцію зі звільнення», - уточнює видання.
У статті пояснюється чому застосування українських спецпідрозділів для подібних операцій не розглядається, бо за інформацією одного з високопосадовців в українському уряді, багато хто з українських солдат був би не готовий стріляти у співвітчизників. «Тому таку спецоперацію можна провести тільки з використанням іноземних спецпідрозділів» - пише видання.
У підсумку цитуються слова експерта з питань оборони від Християнсько-демократичного союзу Німеччини Флоріана Хана, який вважає, що «думати про подібний сценарій слід тільки в разі реальної загрози життю заручників, але не раніше».
Однак за повідомленням агенції dpa, уряд Німеччини невдовзі спростував поширену в ЗМІ інформацію. Про використання спецпідрозділу бундесверу KSK для звільнення захоплених на сході України спостерігачів ОБСЄ мови не було. «Спецпідрозділ KSK не приводили в стан підвищеної готовності, він не отримував жодних доручень у зв'язку з ситуацією в Україні», - цитує агентство представника міністерства оборони ФРН.
Нагадаємо, що 25 квітня у Слов’янську терористи захопили автобус, в якому перебували 8 представників ОБСЄ, 5 представників Збройних сил України та водій. За даними Міноборони Німеччини, у складі неозброєної місії, затриманої у Слов’янську, – троє військових спостерігачів із Німеччини, один німецький військовий перекладач і четверо військових спостерігачів із Данії, Чехії, Польщі та Швеції.
Додамо, що бойовики заявили про намір обміняти їх «на наших полонених, зокрема на Павла Губарева» (заарештованого «народного губернатора» Донецька).
Довідка.
Спецназ бундесверу KSK (Kommando Spezialkräfte) - це елітний підрозділ німецької армії. Основним його завданням є звільнення заручників на території ворога і захоплення терористів. Останнім часом підрозділ, зокрема, активно приймав участь у захопленні низки лідерів талібів в Афганістані.
Підрозділ спецназу німецької поліції GSG9 виконує аналогічні функції. Найвідомішою операцією спецпідрозділу став штурм захопленого палестинськими терористами літака авіакомпанії Lufthansa в Сомалі в жовтні 1977 року. Тоді звільнили усіх 86 заручників. Поліцейський спецназ також брав участь у звільненні німецьких туристів у Північній Африці та на захоплених піратами німецьких кораблях біля узбережжя Сомалі.