НКРЕ має намір збільшити вартість підключення до електромережі у 6 разів

ЕкономікаРоман Ганкевич, 30 січня 201750889
Рішення НКРЕ створює негативний вплив на інвестклімат в Україні і унеможливлює створення нових виробництв

Національна комісія, що здійснює Державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕ) на засіданні у вівторок планує підвищити вартість приєднання до електричних мереж більше, ніж в 6 разів. Про це йдеться у прес-релізі «Української асоціації відновлювальної енергетики», пише «Українська правда».

В асоціації повідомили, що НКРЕ планує встановити величини питомої вартості нестандартного приєднання електроустановок до електромереж на 2017 рік, що призведе до значного підвищення вартості підключення як нових генеруючих потужностей, так й будь-якого споживача, який планує приєднатися до мереж.

«Це рішення створює значний негативний вплив на інвестклімат в Україні та фактично унеможливлює створення нових виробництв. Дане рішення розроблялося з ціллю забезпечення прозорого механізму приєднання нових об’єктів до електромережі, проте розміри ставок на дану послуги є завищеними та необґрунтованими», - йдеться у прес-релізі.

Як наголошується, затвердження вартості приєднання на запропонованому рівні може негативно відобразитися на енергетичній галузі через неможливість понесення генеруючими підприємствами додаткових витрат на приєднання (додатково 30% від загального обсягу інвестицій), відповідно зменшиться кількість приєднання нових станцій. «Значним чином зміни вплинуть на галузь відновлюваної енергетики, оскільки нею здебільшого представлені нові потужності. В результаті прийняття вищезгаданого рішення може привести до призупинення розвитку галузі», - наголошується у повідомленні.

Згідно з повідомленням, прийняття зазначеного рішення може дуже негативно позначитися на інвестиційному кліматі в країні, знизити конкурентоспроможність України у залученні іноземного капіталу. «Ймовірним результатом стане відмова від інвестицій в українську економіку, відсутність створення нових підприємств, а, відповідно, нових вітчизняних виробництв, погіршення торгового балансу, та як результат погіршення добробуту кожного українця», - заявили у асоціації.

Як відомо, 25 січня НКРЕ підвищила тарифи на послуги центрального водопостачання та водовідведення на 9% та 37%. З 1 липня 2016 року комісія підвищила тарифи на теплову енергію та послуги центрального опалення на 75-90%. Також з 1 липня подорожчала гаряча вода.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук