НКРЗІ не може вплинути на тарифи мобільного зв’язку, – експерт

Володимир Балита, 1 червня 201211810
НКРЗІ не може вплинути на тарифи мобільного зв’язку, – експерт
фото Оглядач
Телефон

Національна Комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації не може вплинути на регулювання тарифів операторів мобільного зв’язку. Про це розповів нардеп, голова підкомітету з питань телекомунікацій і поштового зв'язку Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та зв'язку Юрій Мороко.

"За великим рахунком, НКРЗІ не може вплинути на тарифи, адже її регулюванню підлягають лише обов’язкові послуги", – цитує УНН Юрія Мороко.

На думку народного депутата, регулювати тарифи операторів мобільного зв’язку можуть самі користувачі.

"Ногами. Тобто переходити до іншого оператора, у якого тарифи нижчі, якій не піднімав ціни, таким чином демонструючи несприйняття підняття тарифів", – зазначив народний депутат.

На запитання, як бути в разі, коли всі оператори підвищують ціни практично одночасно, народний депутат зазначив, що йому складно відповісти.

Ю.Мороко зазначив, що підвищення тарифів зумовлене падінням прибутковості від надання послуг мобільного зв’язку.

"Прибутковість операторів зв’язку падає, обсяг використання голосового трафіку – зростає. Одним зі способів збереження прибутковості є підвищення тарифів", – зазначив він.

Нагадаємо, протягом останніх кількох місяців оператори мобільного зв’язку поступово підвищують тарифи на більшість своїх послуг, пояснюючи це інфляцією.

Окрім того, компанія "МТС-Україна" підвищує тарифи: вартість дзвінків усередині мережі та абонентам іншим операторів у популярних тарифах збільшиться на 20-50%.

З 1 червня вартість внутрішньосітьових і міжмережевих дзвінків збільшено на 50% і 20% відповідно, до 0,75 грн/хв і 1,2 грн/хв у деяких тарифних планах.

Крім того, у березні "Київстар" і "Астеліт" збільшили на 20-30% вартість SMS- і MMS-повідомлень. "Київстар" також почав вводити щоденну абонплату в деяких тарифних планах.

24 травня в компанії повідомили про те, що з 1 червня перестають надавати 40 безкоштовних хвилин на дзвінки іншим операторам абонентам у деяких пакетах. "Астеліт" у березні підвищив суму обов'язкового щомісячного поповнення в ряді тарифних планів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук