НКРЗІ пригрозила «Інтертелекому» втратою ліцензії на LTE-900

Оператор «Інтертелеком» мав сплатити до 10 березня 194 млн грн, але заплатив лише 0,5% від цієї суми

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) у вівторок, 17 березня, позбавила CDMA-оператора «Інтертелеком» ліцензії на впровадження технології мобільного зв’язку четвертого покоління на низьких частотах (LTE-900). Якщо оператор до 1 квітня цього року не сплатить вартість ліцензії, то це рішення набуде чинності. Варто наголосити, що «Інтертелеком» мав стати першим оператором в Україні, який мав упровадити LTE-900.

Як повідомила НКРЗІ, оператор «Інтертелеком» мав до 10 березня сплатити за ліцензію на LTE-900 194,6 млн грн, але сплатив лише 1 млн грн, тобто приблизно 0,5% від вартості ліцензії.

НКРЗІ наголосила, що пропонувала «Інтертелекому» меншу кількість радіочастотного ресурсу, що коштувало б оператору менших грошей, однак оператор на пропозиції державного регулятора ніяк не відреагував.

«У зв’язку з тим, що ТОВ “Інтернаціональні телекомунікації” було належним чином та неодноразово поінформовано про необхідність оплати до Державного бюджету України вартості за видачу відповідних ліцензій, та не надано документів про їх оплату у повному обсязі, НКРЗІ зобов’язана прийняти рішення щодо скасування прийнятих рішень про видачу ліцензій ТОВ “Інтернаціональні телекомунікації”», – сказано у повідомленні НКРЗІ.

Нагадаємо, що «Інтертелеком» – єдиний національний оператор, який надає послуги зв’язку у застарілому стандарті CDMA по всій Україні на низьких частотах. Окрім дзвінків, оператор також надає послуги швидкісного передавання даних (з максимальною швидкістю до 14,7 мегабіта на секунду). Через застарілість технології вона непопулярна, а для користування нею потрібне спеціальне обладнання, яке дедалі важче знайти у продажу. Крім того, у зв’язку з тим, що трійка найбільших операторів України – lifecell, «Vodafone Україна» та «Київстар» розвивають мережі 3G та 4G зі значно вищою швидкістю передачі даних, «Інтертелекому» стало важко конкурувати з ними. Для порівняння, «Інтертелеком» декларує лише 1 млн абонентів, тоді як третій за величиною оператор мобільного зв’язку – lifecell – заявляє, що його послугами користується в середньому 7 млн абонентів.

Восени минулого року четверо операторів за посередництва уряду домовилися перерозподілити частоти. «Інтертелеком», маючи вже відповідні частоти, за домовленостями отримав право першим запустити в Україні LTE-900: це мало статися вже з квітня, тоді як ліцензії інших трьох операторів почнуть діяти лише з липня.

Низькі частоти є важливими для операторів, бо дозволяють покривати більші території меншою кількістю базових станцій.

Наразі відомо, що «велика трійка» українських мобільних операторів вже оплатила ліцензії на LTE-900: «Київстар» заплатив 261,6 млн грн, «Vodafone Україна» – 229,6 млн грн, а lifecell – 121,2 млн грн. Оператори оплатили вартість ліцензій достроково.

Оператор «Інтертелеком» заснувала бізнес-група «Шериф» із невизнаної Придністровської Молдавської Республіки. Ця компанія почала свою діяльність, зосередившись на Одеській області, але згодом покрила більшість території України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук