Запровадження нового стандарту зв'язку LTE-900 розпочнуть з липня 2020 року

Чотири області, зокрема Львівщина, першими перейдуть на новий стандарт

Національна комісія, що здійснює державне регулювання в галузі зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) опублікувала графік запуску LTE в діапазонах 900 МГц для українських областей. Впровадження цього стандарту бездротової високошвидкісної передачі даних для мобільних телефонів і інших терміналів, що працюють з даними, почнуть з чотирьох західних областей України – Львівщини, Закарпаття, Волині та Івано-Франківщини.

Орієнтовний графік запуску LTE-900 поширила на своїй сторінці в Facebook завідувачка сектору із забезпечення діяльності голови НКРЗІ Богдана Півень.

Згідно з рішенням комісії, з 1 липня 2020 року оператори отримають ліцензії на впровадження радіотехнології IMT (LTE), тоді ж запланований старт LTE-900 у чотирьох областях Західної Україні – Львівській, Івано-Франківській, Волинській та Закарпатській. У решті областей регіону – Чернівецькій, Тернопільській та Рівненській – старт відбудеться в серпні.

На Київщині, згідно з планом, технологія має запрацювати вже у вересні. Завершитися впровадження LTE-900 має в грудні, тоді його запустять в Запорізькій, Донецькій та Луганській областях.

Орієнтовно перші ліцензії на LTE набудуть чинності 1 липня 2020 року (натисніть для збільшення)

За словами Богдани Півень, регулятор вже отримав заяву операторів про перерозподіл частот для LTE. Для початку процесу з переоформлення ліцензій слід дочекатися рішень уряду щодо зміни плану використання радіочастот і розмірів оплати за ліцензії.

Після цього регулятор обробить заяву про перерозподіл спектра, заяви на переоформлення та анулювання ліцензій, а також заяви на додаткові смуги радіочастот. Видача нових ліцензій відбудеться після того, як оператори зроблять платежі за ліцензії до держбюджету.

Фінальним кроком запуску LTE-900 стане переналаштування мереж операторами, зокрема, тестування на відсутність перешкод та перевірка параметрів якості зв’язку.

Як раніше зазначав сайт Ain.ua, LTE – це новий стандарт зв’язку, який спочатку позиціонували як поліпшений 3G. Міжнародна спілка електрозв’язку вирішила, що цей стандарт можна позначати як 4G, якщо він пропонує суттєві поліпшення порівняно із минулим поколінням зв’язку. Чимало телекомунікаційних компанії відразу почали рекламувати свій зв’язок як 4G LTE, використовуючи маркетингову хитрість, яка дозволяла їм стверджувати про «нове покоління», так і не сягнувши його стандартів.

Тому LTE – це насправді покращений 3G. Цей стандарт відповідає лише деяким вимогам 4G, тому не може вважатися зв’язком четвертого покоління.

Стандарт, який справді можна вважати 4G, має назву LTE Advanced (LTE-A). Він відповідає всім вимогам четвертого покоління, зокрема показникам швидкості. Представники мобільних операторів України раніше стверджували, що користуватимуться LTE Advanced для запуску 4G-зв'язку в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук