«Нормандська четвірка» домовилася про відведення з Донбасу важких озброєнь

Міністри закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії (країн «нормандської четвірки») закликають всі сторони на Донбасі припинити військові дії та відвести важке озброєння від лінії розмежування (називають ще лінія зіткнення або лінія дотику) у відповідності з Мінськими угодами.

Про це йдеться в спільній заяві міністрів після зустрічі в Берліні 21 січня, передає УНІАН.

Зокрема, міністри серйозно занепокоєні, що їхній заклик щодо дотримання режиму «тиші» не виконується, і що протистояння на Донбасі значно загострилося, призводячи до смерті великої кількості людей, в тому числі цивільних громадян.

«Це повинно бути зупинено негайно і режим «тиші» повинен бути відновленим», – переконані міністри.

Разом з тим вони закликають всі сторони повністю поважати ці умови.

«Міністри закликають всі залучені сторони припинити військові дії та відвести важке озброєння у відповідності до лінії дотику (лінії розмежування) як це передбачено в додатку до Мінського Меморандуму від 19 вересня», – зазначається в заяві.

Цей процес повинен відбуватися за спостереження і підтримки спеціальної моніторингової місії ОБСЄ безпосередньо на лінії відведення самого озброєння.

Разом з тим міністри знову підтвердили, що відчутний прогрес щодо повної імплементації Мінських угод повинен бути досягнутим перед тим, як проводити заплановану зустріч лідерів держав «нормандського формату» в Астані. Зокрема, повинні бути реалізовані відповідні умови щодо дотримання ефективного режиму припинення вогню, необхідно досягнути домовленість щодо умов постачання гуманітарної допомоги та продовжувати звільняти заручників.

«Міністри знову підтвердили їхню підтримку Тристоронній контактній групі та закликають всіх підписантів Мінських угод зустрітися в найближчі дні для імплементації положень про припинення вогню та виведення важкого озброєння у відповідності з лінією дотику як це було погоджено в Мінську 19 вересня та створити умови для повної імплементації Мінських угод», – зазначається в заяві.  

Також міністри «закликають Тристоронню контактну групу створити Робочі групи з відповідних аспектів Мінських угод».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 9

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Познай Мир 22 січня 2015, 09:07

  Если в ближайшее время Рада не признает ЛНР, ДНР - террористическими организациями, а за тем это сделает ЕС и США а также признают Россию - стороной спонсирующей терроризм, что должно повлечь за собой исключение её из Совета Безопасности ООН и других ключевых постов международной политики. Если не ввести в Украине военное положение со всеми вытекающими - т.е. дать ВСЕМУ народу Украины понять, что таки ВОЙНА, что все - так все, что брат за брата, что победу надо не ждать у телевизора, а завоёвывать! То выбьют лучших парней наших, лучший генофонд а остатки опять поставят "на колени"!!! Вот такая цепочка...

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Познай Мир 22 січня 2015, 08:40

  Кому нужны эти "понты для приезжих"?!! Даже детям в садике понятно, что эти все "озабоченности" та "заклики" министров и других представителей на скорую руку сформатированной "Нормандской 4-ки" с участием АГРЕССОРА - пустая трата немалых денег, времени и БУМАГИ!!! Просто позор...

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Владимир Рябоконь 22 січня 2015, 08:36

  Сон сивой кобылы-отвод,аналогичный минским договоренностям.Попусту время потерял президент,уверяя.о отсутсивии необходимости в 4-й волне мобилизации.Теперь нет боеспособного резерва-а ныне призываемых еще обучать нужно.Заплывшие салам мозги генералитета неспособны соответствовать динамичноизменяющейся обстановке.Ему в Киеве,в тепле и удобстве,понежиться с пивком хочется,а не бежать и реагировать.не понимает президент,что на войне лучше перебдеть?

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук