Норвегія відмовилася дарувати Фінляндії гору на 100-річчя незалежності

СвітАндрій Стець, 15 жовтня 20166080
Норвегія відмовилася дарувати Фінляндії гору на 100-річчя незалежності
фото KUGO
Гора Халті на кордоні Норвегії та Фінляндії

Норвегія не буде дарувати Фінляндії гору Халті в знак дружби на 100-річчя утворення Фінляндської Республіки. Про це заявила прем'єр-міністр Норвегії Ерна Сульберг, інформує NRK.

Ініціатива подарувати Фінляндії вершину 1361-метрової гори виходила від групи норвежців. Вони пояснювали свою ідею тим, що частина гори, яка знаходиться на кордоні між країнами, все одно належить Фінляндії і при цьому є найвищою точкою цієї країни.

Якби кордон посунули на 150 метрів на північ, і на 200 - до заходу, то найвищою точкою Фінляндії була б реальна гірська вершина, а не ділянка схилу, як зараз, наводять свої аргументи прихильники ідеї подарувати гору.

Однак, за словами Сульберг, зміна кордону між країнами спричинила б складні проблеми юридичного спрямування. Крім того, ідея суперечить конституції Норвегії, в першій статті якій написано, що Норвегія не буде з доброї волі поступатися свою територію.

«Ця винахідлива пропозиція дуже добре була сприйнята публікою, але ми придумаємо інший гідний подарунок на століття Фінляндії», - сказала Сульберг.

Зазначимо, що Фінляндія стала незалежною державою і демократичною республікою 6 грудня 1917 року, до цього вона була частиною Російської імперії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук