Новим прем'єром Молдови може стати колишня радниця керівника Світового банку

СвітЛюбко Петренко, 23 липня 20153110
Новим прем'єром Молдови може стати колишня радниця керівника Світового банку

Новим прем'єр-міністром Молдови скоріш за все стане чинний міністр освіти Майя Санду. Про це повідомило молдовське інформаційне агентство Infotag.

Санду  є членом Ліберально-демократичної партії, яка й отримала право висунути кандидата на пост прем'єр-міністра в новому уряді.

Цю інформацію підтвердив і лідер Демократичної партії Маріан Лупу. «Ми підтримали кандидатуру Санду. Вона висунута від альянсу», - сказав він. До проєвропейського урядового альянсу входять три партії: Ліберально-демократична, Ліберальна і Демократична.

Майя Санду стала міністром освіти в 2012 році, спеціально для цього вона повернувшись із США, де працювала радником виконавчого директора Світового банку у Вашингтоні. Вона ініціювала масштабні реформи в системі освіти, розпочала боротьбу з корупцією, домоглася прийняття нового Кодексу про освіту. За її наполяганням посилилися правила складання іспитів на ступінь бакалавра. Іспити тепер проходять під наглядом відеокамер, списування практично виключено.

Майя Санду народилася 24 травня 1972 в селі Рісіпень, Фелештський району Молдови. У 1989-1994 роках навчалася в Економічній Академії в Кишиневі. З 1995 до 1998 вивчала міжнародні відносини в «Академії державного управління», при президенті Молдови. У 2010 році закінчила Гарвардський інститут державного управління ім. Джона Ф. Кеннеді. У 2010-2012, Майя Санду була радником виконавчого директора Світового банку. З 24 липня 2012 стала міністром освіти. У вересні 2014 Майя Санду стала членом Ліберально-демократичної партії Молдови.

 
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук