Новий уряд Греції склав присягу

СвітВолодимир Балита, 11 листопада 20110
Лукас Пападімос складає присягу

У Греції 11 листопада склав присягу тимчасовий уряд на чолі з прем’єр-міністром Лукасом Пападімосом. Урядова криза, що тривала тиждень, завершилася.

Головне завдання нового уряду – домогтися схвалення парламентом пакету фінансової допомоги, розробленого Європейським Союзом.

Як вважають у Брюсселі, отримання Афінами цієї допомоги в поєднанні з  жорсткими заходами економії дозволить Греції уникнути банкрутства і втриматися в єврозоні.

Поряд з упорядкуванням фінансової ситуації в Греції, уряду Пападімоса належить підготувати умови для проведення загальних виборів, які заплановані на лютий наступного року.

У новому уряді низку посад зберегли представники соціалістичної партії Йоргоса Папандреу, який пішов у відставку. Зокрема, міністром фінансів залишився Евангелос Венізелос.

Кандидатуру Лукаса Пападімоса ухвалено після кількох днів переговорів між трьома партіями, які увійшли до нового коаліційного уряду країни, і грецьким президентом Каролосом Папуалісом.

Він замінив на посаді прем'єр-міністра Георгіоса Папандреу, який оголосив про свою відставку невдовзі по тому, як його заклик провести референдум щодо пакету міжнародної фінансової допомоги шокував європейських лідерів перед самітом Великої двадцятки найбільших світових економік.

Нагадаємо, 10 листопада акції на всіх провідних біржах світу почали падати через побоювання інвесторів, що Італія може стати наступною після Греції країною єврозони, що потребуватиме фінансової допомоги.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук