Новий уряд Польщі
Світ

Новий уряд Польщі

Польща не буде на передовій серед країн, що домагатимуться постачання зброї в Україну - майбутній прем’єр Ева Копач

Любко Петренко, 19 вересня 2014 478 1

Майбутній прем’єр Польщі Ева Копач представила свій новий уряд. Про це повідомляє Polskie Radio.

У ньому більше не працюватиме чинний міністр закордонних справ Радослав Сікорський, котрий офіційно був представлений кандидатом на посаду маршала Сейму. Новим шефом польської дипломатії стане Ґжеґож Схетина - голова комісії Сейму Польщі з міжнародних справ, колишній спікер Сейму, екс-глава МВС.

Віце-прем'єром і міністром національної оборони стане Томаш Семоняк. Януш Пєхоціньський залишається віце-прем'єром і міністром економіки.

Новим міністром юстиції стане Цезари Ґрабарчик – віце-спікер Сейму. Міністерство реґіонального розвитку після Ельжбєти Бєньковської, котра стала Єврокомісаром, очолить Марія Вашяк, колишня членкиня президії Польської державної залізниці. Місце фігуранта полського "касетного скандалу" Бартломея Сєнкєвіча в МВС займе депутат від Громадянської платформи Тереза Пьотровська, а Анджей Галіцький заступить Рафала Тжасковського на посаді міністра адміністрації та цифризації.

Під час представлення уряду Ева Копач не забажала розмовляти на тему програми уряду, бо як підкреслила, говоритиме про неї під час свого виступу в Сеймі. Єдине питання, на яке вдалося отримати відповідь – це закордонна політика. Ева Копач виразно наголосила, що Польща не буде на передовій серед країн, що домагатимуться постачання зброї в Україну. Вона заявила, що політика її уряду буде виваженою як у питанні конфлікту на сході України, так і у питанні Ісламської держави.

Ева Копач повідомила, що в стосунку до України польський уряд буде провадити єдину політику з ЄС і не буде форсувати власну позицію. Поведінку свого уряду вона порівняла з жінкою, котра у момент загрози не ризикує, а захищає передовсім своїх дітей та дім. Вона підкреслила, що Польща не повинна «бути учасником перегонів цього збройного конфлікту».

Ева Копач має виступити із офіційною промовою в Сеймі 1 жовтня. Тоді ж відбудеться голосування про вотум довіри для уряду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук