Новообраний президент Єгипту склав присягу

СвітМарта Кривецька, 30 червня 20120
Новообраний президент Єгипту склав присягу
фото allvoices.com
Мохаммед Мурсі

Переможець виборів в Єгипті Мохаммед Мурсі приніс присягу президента в присутності членів колегії Вищого конституційного суду.

Колишній лідер політичного крила асоціації «Братів-мусульман» поклявся охороняти республіканський лад, суверенітет, незалежність, цілісність території Єгипту, пильнувати інтереси єгипетського народу, дотримуватися Конституції і законів.

Після принесення присяги Мурсі офіційно приступив до виконання обов'язків глави держави і почався відлік його президентського терміну.

Раніше президенти Єгипту приймали присягу перед Народним зборами - (парламентом), однак незадовго до завершення президентських виборів Вищий конституційний суд визнав процедуру виборів нинішнього складу парламенту неконституційною, після чого було прийнято рішення про його розпуск. Депутати не згодні з цим рішенням і наполягають на продовженні роботи парламенту. Щоб знизити напруженість у відносинах судової та законодавчої влади, після Конституційного суду Мурсі намір прийняти присягу і перед депутатами розпущеного парламенту.

У суботу, 30 червня, Мурсі також виступить з промовою з трибуни Каїрського університету, в якій розповість про пріоритетні завдання свого президентського терміну. Виступ в Каїрському університеті, де зберуться представники найбільших політичних партій, профспілкові лідери та провідні громадські діячі, стане продовженням інавгурації президента Єгипту.

Крім того, як очікується, в суботу Вища рада збройних сил Єгипту, який керував країною півтора року, передасть владні повноваження новому президенту.

У п'ятницю єгипетський президент приніс символічну присягу на площі Тахрір в центрі Каїра, де зібралися тисячі його прихильників.

Нагадаємо, кандидат від асоціації «Брати-мусульмани» Мухаммед Мурсі був обраний на пост президента Єгипту в червні, отримавши близько 52% голосів виборців. У своєму першому зверненні до нації Мурсі пообіцяв бути «президентом для всіх єгиптян».

Мурсі став першим президентом сучасного Єгипту, який не має за плечима військової кар'єри. Всі попередні лідери Арабської Республіки Єгипет, у тому числі екс-президент Хосні Мубарак, були кадровими військовими.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук