Новозеландці вирішують долю прапора на референдумі

СвітЛюбко Петренко, 3 березня 20162450
Новозеландці вирішують долю прапора на референдумі

У Новій Зеландії проходить фінальне голосування на референдумі щодо зміни прапора. Громадянам належить вибрати один з двох варіантів дизайну національного прапора – чинного або нового. Як повідомило видання ABC Online, результати референдуму стануть відомими 24 березня.

Попередній етап референдуму пройшов в грудні минулого року. За його підсумками було обрано найкращий новий дизайн прапора: переможцем стало полотнище зі сріблястою папороттю і чотирма п'ятикутними червоними зірками на чорному і синьому тлі. Загалом же на загальнонаціональний конкурс надійшло понад 10 тисяч ескізів.

Явка виборців на грудневому голосуванні становила лише 48% і стала найнижчою за всю історію референдумів у країни.

Згідно з результатами останніх опитувань громадської думки, більшість новозеландців таки схиляються до збереження нинішнього прапора країни.

До речі, одним з прихильників ідеї зміни прапора є чинний прем'єр-міністр Нової Зеландії Джон Кей. На його переконання, нинішнє знамено «не відображає сучасних реалій, і його можна легко переплутати з державними символами інших колишніх британських колоній – зокрема, з австралійським прапором».

У той же час противники зміни державного символу стверджують, що проведення референдуму обернеться марною тратою 27-и мільйонів ​​доларів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук