Обмежень щодо лікування ув'язнених за кордоном в законодавстві нема, – захисник

Оксана Панчишин, 22 серпня 2013107532
Юлія Тимошенко

Захисник екс-прем'єра України Юлії Тимошенко Сергій Власенко наполягає, що для направлення його підзахисної на лікування до Німеччини не потрібно вносити зміни до чинного законодавства, а також укладати міжурядовий договір.

«Для того, щоб вирішити це питання, Віктор Янукович має весь арсенал конституційних повноважень. І ми неодноразово говорили про те, що українське законодавство станом на сьогодні не потребує жодних додаткових норм і правил, щоб вирішити це питання», – сказав Власенко на брифінгу сьогодні в Харкові.

Він назвав норми закону, які, на його думку, дозволяють лікувати засуджених за кордоном. «Я неодноразово посилався на ст. 7 Кримінального виконавчого кодексу, яка визначає правило для всіх ув'язнених (зокрема й незаконно ув'язнених), що вони користуються всіма правами, як і інші громадяни, якщо немає спеціального обмеження. Я також посилався на ст. 36 Основ законодавства України про охорону здоров'я, яка так і називається: «Лікування громадян України за кордоном». Жодних обмежень щодо лікування ув'язнених і незаконно ув'язнених за кордоном українське законодавство не містить», – сказав Сергій Власенко.

Захисник висловив подив у зв’язку із запитанням, чи має він інформацією про переговори між Україною і Німеччиною щодо можливого направлення Тимошенко на лікування до Берліна.

«Навіщо мають проводитися такі переговори?.. Чесно кажучи, я не готовий коментувати висловлювання вчительки російської мови Валерії Лутковської (уповноваженої Верховної Ради з прав людини, – ред.). Вона за освітою вчитель російської мови. Коли вчитель російської мови коментує юридичні питання, в мене немає бажання це коментувати. Це не має нічого спільного ні з юриспруденцією, ні з правилами, ні зі здоровим глуздом», – сказав Власенко.

Він також повідомив, що захист наразі не має наміру домагатися операції Тимошенко через Європейський суд із прав людини.

«Станом на сьогодні таку скаргу не буде подано», – додав Власенко.

Він не назвав причин такого рішення, зазначивши лише, що лікарі Юлії Тимошенко з берлінської клініки «Шаріте», як і раніше, наполягають на проведенні операції.

«Німецькі лікарі наполягають на продовженні лікування. Це їхня абсолютно жорстка позиція», – наголосив Сергій Власенко.

Як повідомлялося, раніше Валерія Лутковська в ефірі "5 каналу" заявила, що підставою для передання екс-прем'єра України Юлії Тимошенко на лікування до Німеччини може стати відповідний міждержавний договір, ратифікований у парламентах обох держав.

Як відомо, 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив Юлію Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових угод з Росією у 2009 році.

Додамо, 25 липня міністр закордонних справ України Леонід Кожара сказав, що міжнародне і національне законодавства не передбачають можливості лікування Тимошенко за кордоном. 21 червня в Києві міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле нагадав українській владі про готовність його країни прийняти Тимошенко для лікування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 32

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук