Оборонну фортецю у Старичах планують закінчити до 25 травня

Головні новини Львова за 14.05Ірина Папірник, 14 травня 2015, 17:11 644 0

Будівництво навчальної фортеці у Старичах, що на Яворівському полігоні, уже триває тиждень. Втім, пересвідчитися на власні очі журналістам «Телеканалу новин 24» не вдалося, адже Міноборони тему про спорудження фортифікаційних споруд не коментує – з питань безпеки.

Втім, така безпека – відносна, адже на сторінці радника адміністрації президента Юрія Бірюкова фортеці сфотографовані і докладно описано, з чого зроблені і для чого призначені.

У ЛОДА ж кажуть, у них від Міноборони було завдання – збудувати 12 фортифікаційних споруд, 11 з яких вони будують вже на сході України.

«Ця споруда (у Старичах) розроблена Державним проектним інститутом Міністерства оборони. Вона є типовою спорудою, експертиза в частині кошторисній відбулася у Львові. Будівництво планується завершити до 25 травня. Кошторисна її частина становить 2,5 млн грн», – розповів в.о. начальника управління капітального будівництва ЛОДА Богдан Островський.

Загалом будуватимуть фортеці не тільки львівські майстри, а ще з 11 областей України. На це все уряд виділив 850 млн грн. Фортеці мають захищати і бійців, і техніку. Експерти кажуть, що будують оборонні споруди на Східній Україні не просто так. Втім, фахівці занепокоєні, аби хороша ідея не стала способом зарити гроші в землю.

«Самі оборонні споруди, тобто без стратегій, без організованої системи вогню нічого не вартуватимуть, і якщо гарнізон і навчений на високому рівні, але не буде забезпечений і зброєю, і боєприпасами, і не матиме патріотичного духу, то ця фортеця перетвориться на звичний залізобетон», – зазначив військовий експерт Володимир Гулима.

Укріплювати фортецями будуть лише гарячі точки на сході України. Міста такими опорними пунктами не облаштовуватимуть. Немає сенсу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук