Прем'єр-міністр Франції подав у відставку після обрання його мером портового міста

Прем'єр-міністр Франції подав у відставку після обрання його мером портового міста
фото AFP
Едуар Філіпп очолював французький уряд з 15 травня 2017 року

Голова уряду Франції Едуар Філіпп подав у відставку. Своє рішення він прийняв після того, як на регіональних виборах, що відбулися 28 червня, він був обраний мером портового міста та муніципалітету Гавр на півночі Франції. Про це повідомляє Le Figaro.

Французькі ЗМІ називають призначення мера Гавра епілогом червневих муніципальних виборів, що завершилися фіаско для провідних партій. Відставка Філіппа відбулася на тлі невдалого результату партії президента країни Еммануеля Макрона «Вперед, Республіка!», що поступилась лівоцентристській партії «Європа Екологія Зелені» (EELV) у низці важливих французьких міст: Ліоні, Страсбурзі, Бордо та Безансоні.

Єдиний великий успіх партії Макрона був пов'язаний саме з Едуардом Філіппом, який отримав перемогу на виборах за посаду мера Гавра. Згідно з французькою конституцією Філіпп міг запропонувати кандидата на роботу мером, а сам продовжити роботу главою уряду.

Практика, прийнята в останні роки у французькому політичному житті, не дозволяла суміщення повноважень в уряді з обов'язками мера. У Франції з 2012 року діє «Хартія деонтології членів уряду», яка забороняє поєднувати обов'язки міністра і мера.

Досі яскравим прикладом «сумісництва» посад міністра і мера був представник французьких правоцентристів Ален Жюппе. Свої обов'язки він виконував так: чотири дні в тиждень він керував в Парижі справами МЗС (а до цього – міністерства оборони), але один робочий день обов'язково присвячував Бордо, беззмінним мером якого залишався багато років. До нього Бордо 47 років очолював генерал Жак Шабан-Дельмас, який одночасно займав важливі пости в уряді, включаючи прем'єрський.

За даними Politico, Еммануель Макрон намір замінити Філіппа на посаді прем'єра, однак його перемога в Гаврі ускладнила ситуацію. Згідно з червневим опитуванням Ifop, 43% французів виступають за продовження роботи Філіпа на чолі уряду, 33% є прихильниками його відставки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук