Обрання Литвина спікером ВРУ - поразка Ющенка та перемога Тимошенко, - політолог

10 грудня 20083670

"Вчорашнє обрання Володимира Литвина головою Верховної Ради України є поразкою Віктора Ющенка, це без сумніву. Ющенко не хотів коаліції з БЮТ та Блоком Литвина, він абсолютно відверто дав це зрозуміти. Про це мені особисто говорили люди, які брили участь у нараді з Президентом. Немає підстав їм не довіряти, коли вони говорять, що Ющенко телефонував у ВРУ перед голосуванням і люди, наближені до Президента, у голосуванні за кандидатуру Литвина участі не брали", - повідомив сьогодні, 10 грудня, у коментарі ZAXID.NET політолог Михайло Погребинський.

За словами Михайла Поргебинського, ці факти дають підстави вважати, що Ющенко не підтримував створення "коаліції трьох". "І це очевидно, адже вона не вирішує основну задачу, яку ставив Президент, починаючи тяганину з розвалом так званої демкоаліції, створення Єдиного Центру, вихід двох депутатів, з якими перед тим попрацював Секретаріат Президента, з коаліції тощо. Все це робилося, щоб позбавитися Тимошенко. А оскільки ця коаліція не позбавляється від Тимошенко, а навпаки, бодай на короткий термін залишає їй посаду і підсилює її позиції, звичайно, Президент не задоволений. Однак має бути задоволена Тимошенко, хоча й не так сильно, як могла б бути, якби була коаліція в 300 голосів", - вважає політолог.

Михайло Погребинський стверджує, що вчорашнім голосуванням за спікера ВРУ Тимошенко перемогла усіх: Президента, Віктора Януковича тощо. "Але це тактична перемога. Вона перемогла не у війні, а лише у бою. А чим це для неї закінчиться - зараз важко сказати, адже шанси, що її позиції з часом будуть посилюватися, менші, більше шансів на те, що її позиції будуть послаблюватися. Насамперед, це через економічну кризу, яку подолати неможливо в принципі, і не лише тому, що у нас немає фахівців в уряді, немає пропозицій еліти, а тому, що навіть найкращі, найрозумніші пропозиції можуть лише трішки послабити вплив кризи. Від таких дій кризовий процес не залежить. І, скоріше за все, значну частину відповідальності за це буде покладено на Тимошенко, і її шанси від цього на обрання Президентом України не збільшуються", - наголосив М.Погребинський.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук