ОБСЄ: Через брак води Донбас може залишитися взимку без опалення

СуспільствоРоман Ганкевич, 20 вересня 20159080
ОБСЄ: Через брак води Донбас може залишитися взимку без опалення
фото Reuters
Жінка набирає воду з калюжі у Дебальцеві. Лютий 2015 року.

Дефіцит води на окупованих територіях не тільки призведе до складнощів із приготуванням їжі, але й може залишити мешканців без тепла взимку. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«Води немає. Трапляється, що шкодять самі люди, які контролюють водоканал. Такі факти у нас були. Трапляється, що на верхні поверхи нам води не дають», - говорить пенсіонерка Клавдія Алексеєва, жителька Кам’яно-Брідського району Луганська.

За інформацією, що її представили у звіті ОБСЄ у п'ятницю, нинішній дефіцит води на території Донецької і Луганської областей може залишити без тепла жителів цього регіону взимку, а також мати тривалі наслідки для приготування їжі.

Автори доповіді наголосили, що ситуація погіршується тим, що водопровідна система потребувала серйозного ремонту ще до початку конфлікту на сході України у квітні 2014 року. Через спалах насильства ремонт став неможливим.

«Настільки потужні насоси там стоять, що нам вони взагалі не потрібні. Із усього об’єму води, яка підіймається, лише 5 відсотків йде на територію, яка не окупована. Решту – ми перекачуємо туди. Але я знаю, що у місті Первомайськ порушені водогони, тож уже три місяці вони без води. Зараз ми вирішуємо питання доступу до цих мереж», - сказав заступник керівника Попаснянської районної військово-цивільної адміністрації Микола Ханатов.

За його словами, Україна постачає на окуповані території воду, отримуючи мільйонні збитки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук