Об’єднання підприємців Польщі лобіює трудових іммігрантів з України

СвітЮлія Поліковська, 25 лютого 20165981
Об’єднання підприємців Польщі лобіює трудових іммігрантів з України

Об’єднання промисловців та підприємців Польщі представило на публічних дебатах у Варшаві доповідь «Іммігранти з України як порятунок для польської демографії». Вказується, що іммігранти з України можуть стати природною відповіддю на негативні демографічні тенденції в Польщі і зберегти темп економічного зростання країни, повідомило «Польське радіо».

«Для того, аби зберегти зростання польської економіки та покращити демографічну ситуацію, до 2050 року Польща повинна прийняти 5 мільйонів мігрантів. На відміну від інших країн, поляки мають для цього унікальний шанс – своїх східних сусідів українців. Серед усіх іноземців українці найкраще адаптуються в Польщі», – головний висновок згадуваної доповіді.

Вказується, що іммігранти з України можуть стати природною відповіддю на негативні демографічні тенденції в Польщі і зберегти темп економічного зростання країни, адже українці уже становлять становлять абсолютну більшість серед усіх іноземців на полському ринку праці, швидко адаптуються, вивчають польську мову і близькі полякам світоглядно.

За інформацією віце-міністра у Міністерстві родини, праці та соціальної політики Бартоша Марчука, на польському ринку праці є близько півмільйона українських громадян, які працюють на тимчасових роботах.

«Більшість з них працює на підставі заяв про намір доручення виконання праці іноземцеві. В 2015 році українцям було видано 763 тис. таких документів. Вони теж одержали 50 тис. дозволів на роботу. У першому випадку маємо зростання на рівні 91%, у другому – на 105%. Така динаміка спостерігається після різкого падіння курсу гривні в Україні. І ще важлива інформація: в 2010 році з 280 тис. зареєстрованих на роботу українців, лиш 22 тис. клопоталися про пенсійне страхування. Натомість на кінець 2015 року було зареєстровано вже 101 тис. 150 таких заяв. Ці дані підтверджують, що українці приїжджають працювати до Польщі легально і чесно», – зазначив Марчук.

За даними польського уряду, зараз у Польщі загалом легально працює 650 тис. українців, нелегально – близько 270 тис.

Нагадаємо, нещодавно Об’єднання промисловців та підприємців Польщі запропонувало надати посвідку на проживання мільйону українців, які працюють у країні.

Опитування, проведене фундацією CBOS, показало, що поляки більше раді шукачам притулку з України, ніж з Африки та Близького Сходу.

Як інформував ZAXID.NET, 19 січня, виступаючи у Європарламенті, прем’єр-міністр Польщі Беата Шидло заявила, що країна прийняла «близько мільйона біженців з України». Заяву польського прем’єра розкритикували як польські ЗМІ, так і посольство України у Польщі. Зокрема, посол України в Польщі Андрій Дещиця зазначив, що Шидло плутає біженців з трудовими мігрантами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук