Одеські науковці розробили новий препарат проти грипу

Суспільство7 листопада 20141480

Група вчених з Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, Одеського медичного університету та Одеського протичумного інституту отримала патент на новий протигрипозний засіб.

Як повідомляє прес-служба ОНУ ім. І.І. Мечникова, вчені працювали над створенням нової сполуки близько чотирьох років.

Основа препарату - координаційна сполука біологічно активних іонів металу і біоелемента: германію, кобальту і лимонної кислоти.

«Германій н є індуктором інтерферону в людському організмі, лимонна кислота бере участь в циклі Крепса (процеси окислення і синтезу клітин), кобальт - мікроелемент, що входить до складу життєво важливого для людини вітаміну В-12 (брак якого веде до злоякісної анемії)», - повідомили у прес-службі.

Перевага одеського винаходу - низька токсичність, що було доведено під час неклінічних випробувань. Препарат також краще засвоюється організмом порівняно з препаратами минулих поколінь, що зводить до мінімуму небажані ефекти, додали у прес-службі ОНУ ім. І.І. Мечникова.

«Наша кафедра єдина в Україні займається створенням і дослідженням координаційних сполук германію. Це порівняно новий напрямок науки - біокоординаційна хімія. Отримання патенту - це початок великого шляху. Тепер препарат чекають ще доклінічні та клінічні випробування. Після чого можна буде говорити про впровадження у виробництво. За ідеальних умов на це потрібно від року до трьох років», - розповіла завідувач кафедрою загальної хімії та полімерів ОНУ Інна Сейфулліна.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук