Один з астероїдів Сонячної системи назвали на честь Вікіпедії

Наталія Зубрицька, 31 січня 20135212
Один з астероїдів Сонячної системи назвали на честь Вікіпедії
фото vnz.org.ua
Сонячна ситстема

30 січня, в День народження української Вікіпедії, стало відомо, що один з астероїдів Сонячної системи було названо на честь Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Астероїд з номером 274301 був відкритий в Андрушівській астрономічній обсерваторії на Житомирщині. , заснованій 2001 року з ініціативи науковця та підприємця Юрія Іващенка.

Пропозиція назвати один із відкритих у Андрушівці астероїдів «Вікіпедія» надійшла від члена правління ГО «Вікімедіа Україна» Андрія Макухи. Юрій Іващенко охоче погодився та подав заявку у Комітет з номенклатури малих планет. Назву було одноголосно схвалено цим комітетом, в який входять 15 поважних науковців зі всього світу.

Новоназваний астероїд (274301) Вікіпедія був відкритий у серпні 2008. Він має 17-ту зоряну величину та здійснює один оберт навколо Сонця за 3,68 роки. Попереднє позначення астероїда — 2008 QH24. Невідомо точно, з чого складається «космічна Вікіпедія», але найпевніше – це каміння та метал. Астероїд на перший погляд нічим не відрізняється від десятків тисяч подібних уламків у головному поясі астероїдів. Однак тепер він слугує першим космічним пам’ятником Вікіпедії та вікіпедистам усього світу.

Саме 30 січня виповнилося дев’ять років від створення першої статті в україномовному розділі Вікіпедії.

Довідка

Андрушівська обсерваторія (ААО) — єдина приватна обсерваторія в Україні. З 2005 року вона входить до 20 найпродуктивніших обсерваторій світу(!) за спостереженнями малих планет. За цей час було у ній відкрито понад 90 астероїдів, серед яких (117240) Житомир, (133293) Андрушівка, (212723) Кличко

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук